Kiks golmana za prolaz Liverpula, Ajaks – Atalanta za 2. mesto

Champions League 1. dec. 202022:59 > 23:135 komentara
Photo by Michael Regan/Getty Images

Fudbaleri Liverpula osigurali su prolaz u osminu finala Lige šampiona, pošto su kod kuće savladali Ajaks sa 1:0 u petom kolu D grupe. Crveni imaju 12 bodova, četiri više od Atalante koja je remizirala sa Mitjilendon 1:1, dok su Kopljanici treći sa sedam bodova.

Crveni su imali mnogo kadrovskih problema pred meč, čak je i golman Alison odsustovao zbog lakše povrede (zamenio ga je Irac Keleher), a daleko od toga da je domaći tim blistao.

Ipak, jedini pogodak pao je u 58. minutu – Neko Vilijams centrirao je sa desne strane, golman Onana je katastrofalno procenio let lopte, a na drugoj stativi ju je dočekao 19-godišnji Kurtis Džons i sproveo je u mrežu.

Samo minut ranije na drugoj strani je Neres pogodio stativu, i Antoni je imao dobru šansu, a iako se utakmica nije igrala u posebno visokom ritmu, Ajaks je i do tada više pretio, sa izuzetkom šestog minuta kada je Džons pogodio stativu.

Posle vodećeg gola Liverpul je stvorio još dve velike šanse, ali Salah i Firmino su propustili velike šanse iz kontri. Mogao je i Ajaks do izjednačenja, ali golman Keleher je u samoj završnici položio ispit kada je odbranio udarac glavom rezerviste veterana Klas-Jana Huntelara.

Dušan Tadić odigrao je ceo meč za goste iz Amsterdama.

A u Bergamu je Atalanta napravila kiks i remizirala je sa Mitjilendom 1:1. Zapravo su Danci dugo i vodili, i to pogotkom Šolca u 13. minutu na asistenciju Kabe. Ipak, golom Romera u 79. minutu Atalanta stiže do boda.

U poslednjem kolu Ajaks dočekuje Atalantu i u tom duelu italijanskoj ekipi dovoljan je i bod za prolaz dalje, dok Kopljanici moraju da idu na pobedu.

Sve vesti iz Lige šampiona pronađite OVDE.