Champions League 14. sep 202122:58 > 23:20 1 komentar
Aleks Sandro Champions League - Group H - Malmo FF v Juventus - Malmo New Stadium, Malmo, Sweden - September 14, 2021 Juventus Alex Sandro celebrates scoring their first goal with teammates
Anders Bjuro/TT News Agency via REUTERS

Fudbaleri Juventusa i Čelsija zabeležili su pobede u prvom kolu grupne faze Lige šampiona.

Na Stamford Bridžu je počelo svečano. Šampion Evrope je ugostio Zenit, a pre meča predsednik UEFA Aleksander Čeferin predao je nagrade najboljima u timu Čelsija za prošlu sezonu, golmanu Mendiju, veznom igraču Kanteu, najboljem MVP fudbaleru Žoržinju, kao i treneru Tomasu Tuhelu.

Međutim, na terenu nije bila nimalo lako. Zenit je taktički igrao veoma dobro, pogotovo u prvom poluvremenu. U nastavku je prvak Rusije prvi imao veliku priliku, ali je u 60. minutu Ridiger odlično reagovao i otklonio opasnost ispred Sardara Azmouna.

I kako to obično biva usledila je kazna. A ko bi drugi bio egzekutor ako ne Romelo Lukaku. Kapiten Aspilikueta je sjajno centrirao sa desne strane, a Belgijanac u skoku udarcem glavom matirao golmana Zenita – 1:0.

Džujba je u 80. minutu imao dobru priliku da izjednači, ali je šutirao pored gola. Rezultat se do kraja nije menjao – 1:0 za Čelsi.

Juventus je ovog leta ostao bez Kristijana Ronalda, ali se to nije osetilo na gostovanju u Švedskoj.

Torinskoj Staroj dami bilo je potrebno samo 20-tak minuta u prvom poluvremenu da reši pitanje pobednika. Povela je golom Aleksa Sandra u 23. minutu, a onda su u poslednjim trenucima prvog dela Paulo Dibala iz penala i Alvaro Morata doneli gostima nedostižnih 0:3.

Za Malme je do 59. minuta igra srpski reprezentativac Veljko Birmančević.

Champions League - Group H - Malmo FF v Juventus - Malmo New Stadium, Malmo, Sweden - September 14, 2021 Juventus Rodrigo Bentancur in action with Malmo FF's Veljko Birmancevic
Anders Bjuro/TT News Agency via REUTERS (Rodrigo Bentankur iz Juventusa i Veljko Birmančević iz Malmea)

Goleada i remi Viljareala i Atalante

Nakon šokantnog poraza Mančester Junajteda u Bernu od Jang Bojsa, u istoj grupi Viljareal i Atalanta igrali su nerešeno 2:2.

Poveli su gosti iz Bergama već u šestom minutu golom Freulera, ali su u nastavku meča Manu Trigueros u 37. i Groneveld u 73. minutu preokrenuli rezultat u korist Žute podmornice. Bod gostima iz Bergama doneo je Gosens u 83. minutu. Nedugo posle toga domaći tim ostaje sa igračem manje jer je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Kokeljan.

Na Olimpijskom stadionu u Kijevu bodove su podelili domaći Dinamo i Benfika – 0:0. Za goste iz Lisabona od 59. minuta zaigrao je i srpski reprezentativac Nemanja Radonjić.

Golova nije bilo ni u duelu Lila i Volfsburga. Gosti su meč završili sa deset igrača, u 63. minutu isključen je Bruks.