Kval. Za LŠ: Maribor prošao u Turskoj, Gajić izbacio Kluž

Guliver

Dinamo u Batumiju posle produžetaka ispao od Slovana iz Bratislave, i to golom u 123. minutu!

Maribor je odigrao mršavih 0:0 na stadionu “Ljudski vrt” pre nedelju dana protiv Šahtjora iz Soligorska, ali je u revanš meču nadigrao prvaka Belorusije – 2:0, za prolazak u drugu rundu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Slovenački tim je do trijumfa, u duelu igranom u turskom Adapazariju, predvodio Hrvat Roko Baturina, ovogodišnja akvizicija u napadu, postigao je oba pogotka, u 12. I 56. Minutu. Maribor će u narednoj rudi igrati protiv moldavskog Šerifa, koji je dan ranije eliminisao Zrinjski.

U Soligorsku su čitav meč odigrali kapiten Nikola Antić, kao i Igor Ivanović i Miloš Šatara. Belorusi su se direktno preselili u treće kolo kvalifikacija za Ligu konferencije.

Imao je norveški Bodo-Glimt ogromnih 3:0 iz prvog duela, ali je prošao kroz agoniju u revanšu u Klaksviku. Najpre Norvežani nisu uspeli da doputuju na Farska Ostrva zbog oluje na prvobitno zakazani dan meča utorak, a potom su “preživeli” uraga od strane domaćeg tima.

Klaksvik je posle samo 20 minuta anulirao dva gola zaostatka, pogađali su Mikelsen i Andreasen. U 55. minutu je sa bele tačke pogodio Nigerijac Bonifaće, a pet minuta pre kraja nadu u produžetak Faranima vratio je Andreasen, ali se potom rezultat više nije menjao.

Za domaće je ceo meč odigrao nekadašnji prvotimac Čukaričkog i Voždovca Deni Pavlović. Klaksvik će u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije igrati protiv crnogorske Sutjeske, a Bodo-Glimt nastavlja put ka Ligi šampiona protiv boljeg iz dvomeča TNS (Vels) – Linfild (Severna Irska).

Produžeci su igrani u Batumiju, gde je domaći tim Dinamo iznenadio ekipu Slovana. U oba meča je bilo 0:0, a posle produžetaka Slovaci su prošli dalje – 2:1. Gruzini su poveli golom Davitašvilija u 104. minutu, pa se činilo da će oni u drugo kolo kvalifikacija.

Ipak, Slovan je izjednačio golom Barsegjana u 115. minutu, asistirao mu je nekadašnji napadač Partizana Ivan Šaponjić. A potom je usledio hladan tuš za Dinamo, u trećem minutu nadoknade drugog produžetka pogodio je Vajs, za prolazak svog tima u narednu rundu, gdeće im rival biti mađarski Ferencvaroš.

Fradi je do nogu potukao kazahstanski Tobol u Budimpešti – 5:1, što im je bilo dovoljno za prolaz posle 0:0 u prvom meču. Dva gola je postigao Traore, u 4. i 17. minutu, pogađali su još Laiduni u 21. i Basi u 74. i 90+2, počasni pogodak za goste je na asistenciju Zorana Tošića delo Sergejeva iz 23. minuta.

Tošić je igrao do 78. minuta, Miljan Vukadinović je ušao u 75, dok je u ekipi trenera Milana Milanovića čitav susret odigrao Dušan Jovančić. Tobol će u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu konferencije igrati protiv Linkolna sa Gibraltara.

Pjunik je na neverovatan način izbacio Kluž, i to u gostima. Posle 0:0 u Jerevanu, rumunski tim je u Kluž Napoki bio veoma blizu prolaska u drugo kolo, poveo je golom Boatenga još u šestom minutu. Ipak, Srbin Zoran Gajić je najpre u 89. minutu doneo izjednačenje i produžetke.

Kluž je imao prednost i posle 94. minuta, kad je Petrila pogodio, ali je štoper Gajić još jednom bio fatalan po Rumune, ovoga puta u 119. minutu – 2:2. U penal seriji, domaći su promašili dva puta, gosti su bili nepogrešivi – 3:4. Pjunik će u narednoj rundi igrati protiv luksembuškog Didelanža, dok se Kluž seli u kvalifikacije za Ligu konferencije.

Na kraju, posle produžetaka, plasman u drugo kolo obezbedio je Linfild, koji je u Belfastu bio bolji od velškog TNS-a – 2:0 (1:0). Prednost Velšana iz prvog meča anulirao je Mulgrju u četvrtom minutu nadoknade u drugom poluvremenu, a potom je u produžetku, u 95. minutu Divajn postavio konačan rezultat. Linfild očekuje duel protiv Bodo Glimta.