Kval. za LŠ: Škupi siguran, gol Birmančevića, derbi Lehu

Champions League 5. jul 202222:40 > 06. jul 2022 23:00 0 komentara
Guliver

Makedonski prvak načinio veliki korak ka plasmanu u drugo kolo kvalifikacija, posle ubedljivog trijumfa na areni “Toše Proeski” u Skoplju.

Škupi je stekao veliku prednost pred revanš meč prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona, posle pobede protiv Linkolna od 3:0. Makedonski šampion je do trijumda došao golovima Senegalca Danfe, Nigerijca Adetunjija i autogolom Čipoline. Ukoliko se ne dogodi senzacija u revanšu, Škupi će u narednoj rundi igrati protiv zagrebačkog Dinama.

Derbi prve runde igran je u Poznanju, a Leh je došao do minimalne pobede protiv nekadašnjeg učesnika grupne faze Karabaga – 1:0. Azerbejdžanci nisu imali ni sreće, a skupo ih je koštala slaba realizacija, pa će pred revanš u Bakuu imati gol zaostatka. Trijumf Poljacima doneo je Isak u 41. minutu.

Malme srpskog trenera Miloša Milojevića došao je do pobede protiv Vikingura, ali je ona izražena samo sa golom prednosti. Potencijalni srpski reprezentativac Veljko Birmančević je u 84. minutu doneo dva gola viška Šveđanima, ali je domaće šokirao Gudjonson, pogotkom u trećem minutu nadoknade, u sutiaciji kad su Islanđani imali igrača manje.

Sreda:

16,00: Tobol (Kazahstan) – Ferencvaroš (Mađarska)

18,00: HJK Helsinki (Finska) – RFS (Letonija)

18,00: BodoGlimt (Norveška) – Klaksvik (Farska Ostrva)

19,30: Didelanž (Luksemburg) – Tirana (Albanija)

20,00: Zrinjski (BiH) – Šerif (Moldavija)

20,15: Maribor (Slovenija) – Soligorsk (Belorusija)

20,30: Slovan (Slovačka) – Dinamo Batumi (Gruzija)

Napomena: Revanš mečevi su 12. i 13. jula. Poraženi iz prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona igraće u drugom kolu kvalifikacija za Ligu konferencije.

Veliku prednost posle prvog meča imaju i Šamrok roversi, koji su u Republici Irskoj savladali malteški Hibernijans sa 3:0, golovima Fina, Votsa i Gafnija.

Dvojica Srba, Nemanja Ljubisavljević i Ivan Tatomirović su sa Žalgirisom gosotvali u Prištini, gde su odigrali nerešeno protiv Balkanija na stadionu “Fadilj Vokri” – 1:1. Predstavnik tzv. Kosova poveo je golom Gripšija u 15. minutu, izjednačenje je doneo Buf deset minuta kasnije. Ljubisavljević je odigrao čitav meč, Tatomirović je ostao na klupi.

U ostrvskom okršaju TNS je pred svojim navijačima minimalno porazio Linfild – 1:0, zanimljivo gol vredan trijumfa Velšana postigao je Severni Irac Brobel.

Ludogorec je u finišu u Razgradu slomio otpor crnogoroskog prvaka Sutjeske – 2:0, dok prvog dana golova nije bilo samo u Jerevanu, gde su Pjunik i rumunski Kluž odigrali nerešeno – 0:0.