Mura deklasirala Škendiju, Ludogorec slavio u Beogradu

Champions League 13. jul. 202123:36 > 23:40
Luka Bobičanec, Mura
Guliverimage

Fudbaleri Mure u revanš meču prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona pobedili su Škendiju 5:0 i ukupnim rezultatom 5:0 obezbedili plasman u narednu rundu doigravanja.

Slovenački prvak će u drugom kolu kvalifikacija igrati sa Ludogorecom, koji je posle trijumfa u prvom duelu protiv Šahtjora iz Soligorska 1:0 identičnim rezultatom slavio i u revanšu u Beogradu.

Povezane vesti

Makedonski predstavnik je odlično počeo meč u Murskoj Soboti, imao je nekoliko solidnih šansi, ali kada je Luka Bobičanec u 25. minutu doveo domaće u vođstvo bilo je jasno ko će nastaviti takmičenje.

Gosti su u 42. minutu ostali bez isključenog Jana Krivaka, a u nadoknadi prvog poluvremena Bobičanac je još jednom matirao Kostadina Zahova.

U nastavku utakmice u strelce su se upisali još Mihael Klepač u 55. u 87. i Žiga Kous u 64. minutu.

Ludogorec je na stadionu Čukaričkog u srpskog prestonici overio mesto u drugom krugu kvalifikacija, a jedini gol postigao je Kiril Despodov u 71. minutu.

Nekadašnji igrač Partizana Đorđe Ivanović do 81. minuta predvodio je napad beloruskog tima, dok je njegov prezimenjak Ivan šansu dobio u 84. minutu.

Prvak FS Kosova, ekipa Prištine poražena je na svom terenu od Ferencvaroša 3:1. Mađarski šampion je prvi duel dobio 3:0.