Lampard: Žiru primer mlađim igračima

Laurence Griffiths/Getty Images

Menadžer Čelsija Frenk Lampard pohvalno je govorio o igraču svog tima Oliviju Žiruu koji je sa četiri pogotka doneo pobedu nad Seviljom (4:0) u utakmici petog kola Lige šampiona.

„Četiri gola na ovom nivou takmičenja i kvalitet golova… individualni nastup Olivijea ali i ekipe u prvom poluvremenu, od odbrane do napada su bili sjajni. Sjajna partija Olivijea. Ovo je težak teren, bilo je teških momenata u prvom poluvremenu, ali smo uspeli da se izborimo.On je vrhunski profesionalac. Vidite njegovu statistiku u reprezentaciji Francuske i u Ligi šampiona. Nije bio standaran pre nego što sam preuzeo ekipu, ali čim sam došao video sam koliko je pozitivan, koliko želi da trenira, koliko želi da utiče na ljude, bez obzira da li je starter. On je pravi primer mlađim igračima da, kada ne igrate stalno, nastavite dobro da trenirate, a onda dobijete šansu i odigrate kao što je on odigrao protiv Sevilje“, rekao je Lampard.

Posle pet odigranih kola Čelsi je prvi u grupi E i obezbedio je prolazak u sledeću fazu Lige šampiona.