LŠ: Ajaksu dovoljno pola sata, Lavovi moćni u Frankfurtu

Ajax Amsterdam's Edson Alvarez celebrates scoring their first goal with teammates Champions League - Group A - Ajax Amsterdam v Rangers
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Možda je Ajaks ovog leta prodao neke od svojih najboljih igrača i ostao bez trenera Erika Ten Haga, ali osim što je klub zaradio preko 200 miliona evra od tih transfera, rezultat na startu nove sezone Lige šampiona pokazao je da slavni klub iz Amsterdama i dalje ima odličan tim.

Liga šampiona

Ajaks je u premijernom meču prvog kola A grupe Lige šampiona pobedio tim Rendžersa sa 4:0.

Kopljanicima je bilo dovoljno nešto malo više od pola sata da napuni mrežu škotskog šampiona i praktično reše pitanje pobednika. Golove su u tom periodu postigli Edson Alvarez u 17, Stiven Berghius u 32. i Mohamed Kudus u 33. minutu.

Bolji je bio holandski šampion i u drugom poluvremenu, stvarao šanse, ali su su mrežu prvi zatresli gosti. I to hrvatski internacionalac Borna Barišić. Postigao je pravi evrogol, međutim poništen je zbog ofsajda.

Ipak, u 80. minutu Stiven Bergvajn postavlja konačnih 4:0 za domaći tim.

Ceo meč za Ajaks sa kapitenskom trakom na ruci odigrao je kapiten srpske reprezentacije Dušan Tadić.

Ajntraht Sporting CP's Manuel Ugarte in action with Eintracht Frankfurt's Djibril Sow Champions League - Group D - Eintracht Frankfurt v Sporting CP
REUTERS/Kai Pfaffenbach

U drugom meču igranom u istom terminu od 18.30 u Frankfurtu su u okviru grupe D igrali Ajntraht i Sporting. Slavili su lisabonski „Lavovi“ sa ubedljivih 3:0.

Sve je bilo rešeno u samo dva minuta. Vodeći gol na Dojče Bank Parku postigao je mladi Englez Markus Edvards u 65, da bi u 67. minutu na asistenciju Edvardsa drugi gol postigao Fransisko Trinkao.

Konačan rezultat postavio je Nuno Santoš u 82. minutu. Velika pobeda za prvaka Portugala, prva na tlu Nemačke za ovaj klub.