Zrinjski ispao, Milojević i Birmančević prošli uz muke

Champions League 12. jul 202223:25 > 23:37 1 komentar
Srdjan Stevanovic/Getty Images

Fudbaleri makedonskog šampiona Škupija plasirali su se u drugo kolo kvalifikacija za Ligu šampiona iako su u revanšu na Gibraltaru poraženi od ekipe Linkoln Red Imps rezultatom 2:0.

Povezane vesti

Tim iz Skoplja je dalje prošao zahvaljujući trijumfu u prvoj utakmici 3:0, a u sledećoj rundi kvalifikacija rival će mu biti zagrebački Dinamo.

Linkoln Red Imps je poveo u 32. minutu golom Huanfrija, a kada je Kaskjaro u 69. duplirao prednost tima sa Gibraltara bilo je jasno da će Škupiju biti potrebna i sreća. Iako je domaći tim imao više od igre mreže su mirovale do kraja utakmice na sreću makedonskog predstavnika.

Dinamo će 19. jula ugostiti Škupi, a revanš je nedelju dana kasnije u Skoplju.

Kvalifikacije na prvom stepeniku je završio i najbolji tim Bosne i Hercegovine prošle sezone – Zrinjski. Posle 0:0 u Mostaru, Šerif iz Tiraspolja je pred svojim navijačima slavio minimalnim rezultatom.

Jedini pogotak viđen je u 22. minutu, a da sve bude gore po goste autogol je postigao Igor Savić.

Moldavski prvak ćeu drugom kolu igrati sa Mariborom ili Šahtjorom iz Soligorska (prvi meč 0:0).

Karabag je posle poraza u prvom meču u Poljskoj (1:0) u revanšu u Bakuu ubedljivo savladao Leh 5:1. Strelci su bili Kadi u 14. i 74, Ozobić u 42, Medina u 56. i Husejnov u 77. minutu. Počasni gol za goste zabeležio je Velde u prvom minutu.

Azejbejdžanski prvak će u drugom kolu igrati protiv Ciriha.

Litvanski šampion Žalgiris je posle produžetka savladao Balkani iz Prištine i nakon 1:1 u prvom duelu prošao dalje.

Gol odluke postigao je engleski internacionalac Matijas Ojevusi u 97. minutu, a celu utakmicu u redovima Žalgirisa odigrao je Nemanja Ljubisavljević.

Tim iz Viljnusa će u drugom kolu igrati protiv švedskog Malmea, koji je u utorak remizirao 3:3 sa Vikingurom sa Islanda (prva utakmica 3:2) i uz mnogo muke prošao dalje. Vodio je tim Miloša Milojevića sa 3:1, a golove su postigli Veljko Birmančević u 34, Beidžimo u 44. i Kristijansen u 47. minutu. Međutim, Hansen i Gunarson su do 75. minuta izjednačili na 3:3, pa je švedski tim morao ozbiljno da se pomuči da bi došao do duela sa Žalgirisom.

Dalje ide i finski Helsinki koji je posle boljeg izvođenja penala u gostima eliminisao letonskim RFS u Jurmali – 5:4 (2:1). Prvi dueal završen je minimalnim trijumfom Helsinkija.

Domaći su vodili 2:0 pogocima Zjuzinsa u 48. i Srbina Stefana Panića u 56. minutu, ali je Muriljo uspeo finskom timu da obezbedi produžetak, a kako nije bilo golova odluka je pala sa bele tačke. Gosti su bili precizni svih pet puta, između ostalog i Srbin bojan Radulović, dok je tragičar Panić bio neprecizan u trećoj seriji

Rival Helsinkiju će biti Plzen.

Poražene ekipe iz prvog kruga kvalifikacija za Ligu šampiona će takmičenje u Evropi nastaviti u drugoj rundi doigravanja za Ligu konferencije.