LŠ (Q): Budućnost poražena u Finskoj

Fudbaleri Budućnosti poraženi su od Helsinikija u gostima sa 3:1, ali na osnovu svega što je viđeno u Finskoj, Podgoričani mogu da budu zadovoljni rezultatom u prvom meču kvalifikacija za Ligu šampiona.

Naime, Helsinki je fenomenalno počeo meč, dok su Podgoričani delovali potpuno zbunjeno, posebno u odbrani, pa je posle dvadesetak minuta igra na semaforu pisalo 3:0 za šampiona Finske. Golove su postigli Rup Riski, Filip Valenčić i Jane Saksela.

U tim momentima, delovalo je da će Budućnost doživeti potpuni debakl. Ipak, na desetak minuta pre kraja prvog poluvremena, oboren je Petar Grbić, sudija je pokazao na belu tačku, a mrežu Helsinkija je zatresao Miloš Raičković.

U nastavku meča David Braun je imao kolosalnu priliku da uveća prednost Helsinkija, ali je iz sjajne situacije pogodio prečku. Sredinom ovog perioda igre, do gola je mogla i Budućnost, ali je Lukas Lingman, uspeo da izbegne da zatrese sopstvenu mrežu, dok je Miloš Dragojević sjajnom intervencijom uspeo da zaustavi udarac Rupa Riskija, na desetak minuta pre kraja.

Revanš meč je na programu 13. jula u Podgorici, a ekipi Budućnosti će trebati daleko bolja partija, ukoliko želi da nadoknadi minus od dva gola iz prvog meča.