LŠ (Q): Šou Zahavija i Gecea za debakl Galate, Oly jedva

Champions League 21. jul. 202122:56 > 23:36
PSV, Eran Zahavi
Guliverimage/ANP MAURICE VAN STEEN

Fudbaleri PSV i Olimpijakosa ostvarili su pobede u prvim mečevima drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Vicešampion Holandije PSV je na Filips stadionu u Ajndhovenu savladao drugoplasirani tim turskog prvenstva u sezoni 2020/21 rezultatom 5:1.

Izraelski reprezentativac Eran Zahavi ponovo je bio centralna figura utakmice. Tridesetčetvorogodišnji napadač je golovima u drugom posle greške golmana Fernanda Muslere i 35. minutu doneo veliku prednost svom timu, a pre odlaska na odmor Emre Kilinč je prepolovio vođstvo Filipsovaca.

Zahavi je učestvovao i kod trećeg gola holandske ekipe u 52. minutu kada je asistirao Mariju Geceu, a sjajnu partiju krunisao je još jednim pogotkom u 84. minutu.

Ni to nije bio kraj sjajnoj večeri Filipsovaca jer je Gece pet minuta kasnije drugim golom postavio konačnih 5:1.

Iskusni Zahavi je u PSV došao u leto 2020. i u 34 meča postigao je 20 golova uz četiri asistencije.

Pobednik dvomeča PSV – Galatasaraj u trećem kolu ide na Seltik ili Midtjiland (prvi duel 1:1).

Olimpijakos je u Pireju bio bolji od azerbejdžanskog Nefčija 1:0, a gol odluke postigao je Madi Kamara u 29. minutu. Internacionalac iz Gvineje je četvrt sata kasnije morao u svlačionicu zbog direktnog crvenog kartona.

I gosti su u 63. minutu ostali bez Merta Čelika, ali promene rezultata nije bilo.

Veznjak grčkog tima Lazar Ranđelović je zamenjen na poluvremenu, dok je Svetozar Marković na terenu bio do 78. minuta. Defanzivac Nefčija Vojislav Stanković odigrao je celu utakmicu.

Bolji iz ovog duela u trećem kolu će se sastati sa Murom ili Ludorogecom (0:0).

Legija je u Varšavi pobedila estonsku Floru 2:1. Poljski predstavnik je poveo u trećem minutu preko Bartoša Kapucke, a u 53. izjednačio je Rauno Sapiner.

Trijumf domačem timu doneo je Rafael Lopes u nadoknadi meča.

Filip Mladenović je odigrao ceo meč za Legiju.

Pobednik će se u narednoj rundi kvalifikacija sastati sa zagrebačkim Dinamom ili Omonijom (2:0).