LŠ za žene: Volfsburg ubedljiv, slavlje Rome, Reala, Čelsija

Champions League 20. okt 202223:15 0 komentara
Reuters/Christian Hartmann

U četvrtak su odigrana četiri meča u Ligi šampiona za žene čime je kompletirano prvo kolo grupne faze, a pobede su slavili Real, Volfsburg, Roma i Čelsi.

Nakon prvog dana takmičenja u kome je Barselona upisala pobedu 9:0, a Arsenal naneo najteži poraz najtrofejnijoj ekipi u takmičenju Lionu (5:1), najubedljivije su drugog dana bile devojke iz Volfsburga.

Volfsburg je sezonu otvorio na svom terenu pobedom protiv Zankt Peltena 4:0.

Dva gola je u prvih 45 minuta za Volfsburg postigla Pajor, a nadovezale su se Latvejn (na dodavanje Pajor) i Rud koja je mrežu zatresla u samom finišu za konačnih 4:0.

Real Madrid je slavio na gostovanju albanskoj Vlažini 2:0.

Na gol se u Škoderu čekalo do 54. minuta kada je gošćama prednost donela Gonzales Rodrigez. Konačan rezultat je postavila Karmona sa bele tačke u 76. minutu.

Roma je na svom terenu minimalcem savladala Slaviju iz Praga. Jedini gol na meču za debitanta u takmičenju postigla je Havi u 62. minutu.

Čelsi je, bez Jelene Čanković koja nije bila u protokolu, i bez menadžera Eme Hajs koja se oporavlja od operacije karcinoma, slavio na gostovanju Pari Sen Žermenu.

Jedini gol za ekipu iz Londona postigla je defenzivac Mili Brajt u 27. minutu.