LŠ(ž): Vučice prejake za Spartak

Champions League 9. dec 202017:07 > 21:13 0 komentara
Vfl Wolfsburg Women
REUTERS/Clive Brunskill

Fudbalerke subotičkog Spartaka poražene su u prvom meču prve runde Lige šampiona kod kuće od velikog favorita Volfsburga ubedljivo 5:0.

Čim je žreb spojio dve ekipe bilo je jasno da je evropski put Subotičanki praktično završen. Volfsburg je dugo godina jedna od najboljih evropskih ekipe, dvostruki šampion Evrope i aktuelni vicešampion. Tako su se gošće i postavile i već u četvrtom minutu Mađarica Žanet Jakabfi postigla je gol. U osmom minutu bilo je 0:2, a strelac je bila Oberdorf. Malo su Subotičanke došle do daha, ali ipak su do poluvrermena primile još jedan gol. U 33. minutu u strelce se upisala Jansen.

Seriju golova u drugom delu otvorila je drugim pogotkom Jakabfi u 55. minutu, a konačnih 5:0 postavila je Rauh u 77. minutu. Posle ovakvog rezultata iluzorno je govoriti o šansama Subotičanki za revanš u Volfsburgu koji je na programu za sedam dana.