Ludilo na „Vandi“: Redsi poveli 2:0, jedva dobili, a VAR…

Champions League 19. okt 202122:57 > 23:32 20 komentara
Mohamed Salah
Angel Martinez/Getty Images

U utorak je u B grupi u Ligi šampiona na stadionu „Vanda Metropolitano“ u Madridu viđen spektakularan meč u kojem je engleski Liverpul rezultatom 3:2 (2:2) porazio domaći Atletiko. Gol odluke postigao je Mohamed Salah, a viđen je i crveni karton Antoana Grizmana, uz nezaobilazne VAR kontroverze. U drugom meču dana Porto je rezultatom 1:0 (0:0) pobedio Milan.

Posle ove pobede Liverpul ostaje na maksimalnom učinku – imaju devet bodova iz tri kola, dok je Atletiko na četiri osvojena boda, baš kao i Porto, a Milan je bez bodova. U narednom kolu trećeg novembra Porto gostuje Milanu, a Atletiko Liverpulu na „Enfildu“.

LŠ u utorak:

U Madridu je delovalo da će Liverpul doći do ubedljive pobede jer je posle samo 13 minuta vodio sa 2:0. U osmom minutu Egipćanin Mohamed Salah je predivno driblao i šutirao u donji levi ugao, a Jan Oblak nije imao šansu da odbrani udarac. U 13. minutu prednost od 2:0 gostima je posle odbijene lopte snažnim udarcem doneo Nabi Keita.

Ipak, ekipa Dijega Simeonea uspela je da se povrati do poluvremena i izjednači. U 20. minutu Koke je šutirao, a lopta se od Antoana Grizmana odbila i prevarila Alisona Bekera, a gol je pripisan francuskom ofanzivcu. U 34. minutu već je bilo 2:2 – Grizman je dobio upotrebljiv pas od Žoaoa Feliksa i šutirao u donji desni ugao za izjednačenje.

Drugo poluvreme donelo je manje golova, ali i pregršt novih uzbuđenja. Junak „Jorgandžija“ iz prvog poluvremena Grizman morao je igru da napusti u 52. minutu kada je, na svoje čuđenje, dobio direktan crveni karton zbog grubog starta.

Liverpul prednost igrača više kapitalizuje u 78. minutu, a stelac je ponovo bio Salah, ovog puta iz penala posle sigurnog šuta. Prethodno je Mario Ermoso skrivio jedanaesterac. Bio je to 31. pogodak Salaha na 48 utakmica za Liverpul u LŠ i na taj način je na prvom mestu večne liste pretekao Stivena Džerarda i postao najbolji strelac tima sa „Enfilda“ u elitnom takmičenju.

A onda je došao 81. minut i situacija o kojoj će dugo pričati, naročito u španskim medijima. Diogo Žota je imao kontakt sa Himenesom, penal je dosuđen, ali je posle VAR konsultacije odluka promenjena i prekršaj je poništen.

Do kraja je viđeno još šest minuta nadoknade, ali domaći sa igračem manje nisu uspeli ozbiljno da priprete Alisonovom golu.

Porto je na stadionu „Dragao“ sa minimalnih 1:0 došao do prve pobede u grupi, a Portugalci su tokom celog meča bili opasniji rival. Jedini gol na meču postigao je Kolumbijac Luis Dijaz u 65. minutu dobrim šutem sa ivice šenaesterca, a asistent mu je bio Iranac Mehdi Taremi.

Šveđanin Zlatan Ibrahimović u igri je bio od 58. minut, ali nije uspeo da preokrene utakmicu u korist „Rosonera“. Srpski vezista Marko Grujić ušao je u igru za pobednički tim tek u 90. minutu. Rade Krunić je igrao za ekipu Stefana Piolija do 82. minuta, kada ga je zamenio Danijel Maldini.

Ovo je prvi put da je Milan u grupnoj fazi LŠ bez ijednog osvojenog poena još od 2003. godine, a trenutno im je prilično udaljena i treća pozicija, koja donosi nastup u Ligi Evrope.