Makabi uplašio Juventus: Vlahović strelac, blistao Di Marija

Champions League 5. okt 202222:561 komentar
Adrien Rabiot of Juventus celebrates with team mate Dusan Vlahovic after scoring their sides first goal during the UEFA Champions League group H match between Juventus and Maccabi Haifa FC at Allianz Stadium on October 05, 2022 in Turin, Italy. Juventus v Maccabi Haifa FC: Group H - UEFA Champions League
(Photo by Valerio Pennicino/Getty Images)

Fudbaleri Juventusa uspeli su nakon velikih muka da pobede tim Makabija iz Haife sa 3:1 u meču trećeg kola H grupe Lige šampiona.

Liga šampiona

Stara dama je u Torinu dočekala prvaka Izraela i stigla do prve pobede i prvih bodova u Ligi šampiona.

Nakon dve propuštene šanse Dušana Vlahovića u 11. i 13. minutu (na dodavanje Filipa Kostića), Juve je poveo u 35. minutu. Bila je to kombinacija bivših igrača Pari Sen Žermena. Sjajnu asistenciju zabeležio je Anhel di Marija, a gol postigao Adrijen Rabio.

Argentinac je bio veoma raspoložen za igru i na startu drugog poluvremena upisao je novu sjajnu asistenciju. Ovog puta za Dušana Vlahovića. Reprezentativac Srbije je u 50. minutu sam izašao ispred golmana Koena i poslao loptu u mrežu. Njegov prvi gol u Ligi šampiona ove sezone, drugi u karijeri.

Mogao je Vlahović vrlo brzo do novog pogotka, najpre ga je u 59. minutu ponovo proigrao Di Marija, ali ovog puta srpski golgeter nije uspeo da nadmudri golmana Makabija. U 66. minutu isti igrači u akciji, još jednom je Argentinac sjajno proigrtao Vlahovića, koji obilazi golmana i postiže novi gol, ali je na kraju ipak poništen zbog ofsajda.

Juventus' Dusan Vlahovic in action Champions League - Group H - Juventus v Maccabi Haifa
REUTERS/Massimo Pinca (Stalna pretnja za Izraelce: Dušan Vlahović)

I kako to obično biva, kad jedan tim ne iskoristi šanse, sledi kazna. Samo tri minuta pošto je ušao u igri Din David koristi lošu procenu golmana Šćesnog i iz kontranapada u 75. minutu postiže gol za goste iz Izraela.

U 81. minutu umalo novi šok za Juve, slobodan udarac izveo je Acili i pogodio – stativu! Isti igrač je u finišu meča još jednom pogodio stativu, ali je srećom po Juve u 84. minutu Rabio postigao svoj drugi gol na meču nakon kornera Di Marije i tree asistencije raspoloženog Argentinca.

Kostić je igrao do 66. minutu kad ga je zamenio Lokateli, dok je umesto Vlahovića u 73. minutu ušao Kin.

Juventus – Makabi Haifa 3:1 (Rabio 35, 83, Vlahović 50 – David 75).

U narednom kolu u utorak Juventus gostuje u Haifi.

Juventus' Filip Kostic in action with Maccabi Haifa's Abdoulaye Seck Champions League - Group H - Juventus v Maccabi Haifa