Megvajer: Moramo da pogledamo sebe, niko nam nije kriv

Champions League 9. dec 20200:02 > 15:07 7 komentara
Hari Megvajer Mančester Junajted
REUTERS/Annegret Hilse

Mančester Junajted je još jednom razočarao brojne navijače, Solšerovi izabranici su posle poraza u Lajpcigu 2:3 završili takmičenje u Ligi šampiona, a kapiten Hari Megvajer kaže da ekipa od prvog minuta meča u Nemačkoj nije ličila na sebe.

Megvajer je kao i svi fudbaler Crvenih đavola bio razočaran posle poraza:

Počeli smo utakmicu presporo. Nije bilo dovoljno dobro. Prvih 20-tak minuta kao da nismo bili prisutni na terenu. Dozvolili smo da olako primimo dva gola. Posle toga je sve bilo još teže„, rekao je Hari Megvajer za engleske medije.

Kapiten Mančester Junajteda kaže da su za poraz krivi sami igrači.

Moramo da pogledamo sebe, niko nam nije kriv. Videli ste koliko smo se približili na kraju, ali krenuli smo presporo i to nas je koštalo„.

Junajted je gubio i u subotu protiv Vest Hema u Premijer ligi, ali je uspeo da preokrene. Ovog puta nije imao snage, iako je u finišu meča došao na samo gol zaostatka.

Na poluvremenu smo rekli da moramo brzo da uzvratimo. Umesto toga, primili smo treći gol. Taj treći pogodak se pokazao presudnim, ali čak i posle tolikog zaostatka uspeli smo da se približimo… Ipak, posle svega nema izgovora. Sami smo krivi. Ako niste agresivni ne osvajate lopte. To je suština. Ako ne možete da branite centaršuteve, izgubićete utakmice“.

Junajted je odlično počeo takmičenje, pobedom u Parizu, pa ubedljivim trijumfom nad Lajpcigom od 5:0, izgledalo je da će sigurnio proći, ali…

Jeste bila teška grupa, ali trebalo je da prođemo. To su standardi ovog kluba. Toliko smo dali sve od sebe da dođemo do Lige šampiona, a sad kad smo bili u njoj, nekako smo sve olako ispustili. Morali smo da učinimo mnogo više„, svestan je Hari Megvajer.

Junajted će takmičenje završiti kao treći u grupi iza Parižana i Lajpciga i nastaviće u Ligi Evrope.