Mesi postigao dva od tri najlepša gola grupne faze LŠ

Matthias Hangst/Getty Images

UEFA je saopštila koja su tri gola proglašena za najbolje nakon grupne faze takmičenja, u izboru navijača.

Prvo mesto pripalo je Lionelu Mesiju za pogodak u Lisabonu na utakmici trećeg kola između Benfike i njegovog Pari Sen Žermena završene nerešeno 1:1. Slavni 35-godišnji Argentinac je sjajno reagovao u 22. minutu nakon akcije sa Brazilcem Nejmarom i u svom stilu doveo Svece u vođstvo.

Drugo mesto pripalo je napadaču Mančester Sitija Erlingu Holandu za pogodak u drugog kolu protiv njegovog dojučerašnjeg kluba Borusije iz Dortmunda (2:1). Norvežanin je u stilu čuvenog Johana Krojfa doneo pobedu Građanima u 84. minutu.

Mančester Siti Holand Manchester City's Erling Braut Haaland scores their second goal Champions League - Group G - Manchester City v Borussia Dortmund
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff

Zanimljivo je da i treće mesto pripalo Mesiju i to za gol na utakmici petog kola sa izraelskim Makabijem (7:2). Na tom meču Slavni Argentinac je postigao dva gola, a priznanje je dobio za prvi, vodeći pogodak na utakmici.

Leo Mesi je ove sezone odigrao 18 utakmica, postigao 12 golova i zabeležio 14 asistencija u svim takmičenjima.

U konkurenciji je ukupno bilo 10 golova.

1. Lionel Messi, Benfica 1-1 Paris (Matchday 3)

2. Erling Haaland, Man City 2-1 Dortmund (Matchday 2)

3. Lionel Messi, Paris 7-2 Maccabi Haifa (Matchday 5)

4. Galeno, Leverkusen 0-3 Porto (Matchday 4)

5. Trent Alexander-Arnold, Liverpool 2-0 Rangers (Matchday 3)

6. Heung-Min Son, Tottenham 3-2 Frankfurt (Matchday 4)

7. Kylian Mbappé, Juventus 1-2 Paris (Matchday 6)

8. Arthur Gomes, Sporting CP 2-0 Tottenham (Matchday 2)

9. Kylian Mbappé, Paris 2-1 Juventus (Matchday 1)