Milinković i Grbić: Nema povlačenja, nema predaje

Nema povlačenja, nema predaje - to je poruka fudbalera i stručnog štaba Budućnosti pred revanš meč prvog kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Helsinkija, nakon poraza od 3:1 u Finskoj.

Budućnost će prethodno spomenuti minus pokušati da nadoknadi na svom terenu, utakmica je na programu 13. jula sa početkom u 20 časova i 30 minuta.

„Pokušaćemo da anuliramo prednost Helsinkija, nastojaćemo da popravimo utisak koji smo ostavili u Finskoj. Svesni smo da je javnost očekivala mnogo više od nas, kao i da nismo pokazali dobru igru. Ni rezultat nije pozitivan, ali daje nam šansu u revanšu. Ne gubimo veru da možemo u drugo kolo kvalifikacija za elitno takmičenje”, rekao je šef stručnog štaba Mladen Milinković, pa nastavio:

Napravili smo analizu, gledali meč i utisak je da Helsinki nije bio toliko dominantan, koliko smo mi bili loši. Verujem da ćemo sada pokazati drugo,  neuporedivo bolje lice. Vidim i da igrači osećaju grižu savesti. Svesni su da su podbacali. Dobro je što imamo još jednu priliku da se ispravimo”.

Na reči trener Milinkovića, nadovezao se kapiten Petar Grbić:

„Niko ne može da obeća prolaz u narednu rundu, ali možemo da obećamo da ćemo od prvog minuta biti ofanzivni, da ćemo dati sve od sebe da napravimo podvig. Dres Budućnosti nas obavezuje da damo sve od sebe od prvog do poslednjeg minuta“, poručio je Petar Grbić i nastavio:

Možemo sada da tražimo razloge loše igre, ali tako ćemo napraviti dodatnu konfuziju pred utakmicu koja sledi. Želimo da se prikažemo u najboljem mogućem svetlu. Prvo ja kao kapiten, a tako i svi ostali. Hoćemo da pokažemo da nije tolika razlika u kvalitetu između dva tima. Gubimo 3:1 i nema kalkulacija. Svaka kalkulacija bi nas uvukla u dodatni problem“.

Utakmica između Budućnosti i Helsinkija igra se 13. jula sa početkom u 20 časova i 30 minuta. Podednik dvomeča će u drugoj rundi kvalifikacija za Ligu šampiona, igrati protiv Malmea, a poraženi protiv Toršavna u kvalifikacijama za Ligu konferencija.