Moldavsko čudo živi: Prvenac Šerifa u LŠ; čudesni Belingem

Champions League 15. sep 202120:42 > 21:03 10 komentara
Šerif Tiraspolj
REUTERS/Gleb Garanich

Šerif iz Tiraspolja nastavlja da priređuje senzacije. Ovog puta u svom debiju u Ligi šampiona pobedili su na svom terenu Šahtjor . Borusija iz Dortmunda slavila je pobedu u Istanbulu protiv Bešiktaša na krilima sjajnog vunderkinda Džada Bilingema.

Kada je moldavski šampion izbacio Crvenu zvezdu, apostrofirala se loša priprema beogradskog kluba i očajan prelazni rok. Kada je izbačen Dinamo u plej-of, govorilo se o sporom ulasku u takmičarsku formu zagrebačkih Modrih. Ali malo ko je govorio o velikom kvalitativnom iskoraku kluba karakterističnog imena, koji je sada postao ozbiljna takmičarska ekipa.

Jer da nije tako ne bi moldavski tim bio u stanju da razmontira ekipu koja ima neko ime i prezime u Evropi, posebno u ovom veku. Šerif je na kraju zabeležio pobedu 2:0 goloim Traorea u 16. i Jansanea u 62. minutu, uz asistencije kod oba gola sjajnog Kristijana. Do sada se govorilo da je Šerif „pokvario“ veliki balkanski derbi, da je „pokvario“ istorijsku šansu Dinama da se konačno bori za prezimljavanje u Ligi šampiona, koje je bilo loggična posledica igranja četvrtfinala Lige Evrope. Da li je došlo vreme da se prekine sa pričama da je Šerif nešto pokvario, već da je pobedio i napravio korak ka nečemu velikom, za početak trećem mestu u Grupi D u kojoj su još slavni Real i Inter, koje bi donelo prezimljavanje u Ligi Evrope. Svakako je jasno da je došlo krajnje vreme da se Šerif tretira sa poštovanjem koje apsolutno zaslužuje.

U drugom meču u ovom prvom terminu dana Bešiktaš je dočekao Borusiju iz Dortmunda. I nije dobro prošao. Milioneri su zabeležili trijumf 2:1, na krilima tek punoletnog Džada Bilingema. Mladi Englez postigao je gol u 20. minutu čime je postao najmlađi Englez koji je postigao gol u gostima, a postao je i najmlađi igrač u istoriji Lige šampiona koji je postigao po gol na bar dve vezane utakmice u elitnom takmičenju.

Isti igrač je asistirao još jednom, nešto starijem, čudu od deteta. U trećem minutu nadoknade prvog poluvremena Erling Holnd je zatresao mrežu i nastavio svoju sjajnu seriju u Ligi šampiona. Za sjajan start Milionera u Grupi C, u kojoj su još Ajaks i Sporting. Do kraja utakmice Bešiktaš je samo uspeo da smanji na 2:1 golom Montera u četvrtom minutu nadoknade.