Nikolićev poraz kod kuće, agonija Reala se nastavlja!

Champions League 1. dec. 202020:49 > 20:5915 komentara
dentinjo
REUTERS/Gleb Garanich

Fudbaleri Real Madrida nastavljaju sa lošom formom, izgubili su od Šahjtora u gostima sa 2:0 u petom kolu B grupe Lige šampiona pogocima Dentinja i Solomona. U istom terminu u A grupi Salcburg je savladao Lokomotivu u Moskvi sa 3:1, uz dva gola Beriše.

Real i Šahtjor imaju po sedam bodova, prva je Borusija Menhengladbah sa osam, a poslednji Inter sa dva (taj meč od 21.00).

Salcburg ima četiri boda na trećoj poziciji, jedan više od Lokomotive, a od 21 igraju Atletiko (5 bodova) i Bajern (12).

Real je bio bolji u prvom poluvremenu u Kijevu – u petom minutu Asensio je pogodio stativu, šest minuta kasnije Benzema je iz izgledne pozicije šutirao direktno u golmana, da bi Asensio opet bio blizu gola u 30. minutu, ali je njegov udarac u bliži ugao maestralno odbranio Trubin.

Nastavio je Real sa napadima u nastavku, ali se u 57. minutu dogodio šok – Mendi je vratio loptu, Varan ju je neobjašnjivo izignorisao, a golman Kurtoa nije stigao na vreme da istrči i Dentinjo je poslao loptu u mrežu preko belgijskog golmana.

To je već pokolebalo Madriđane – jesu i dalje držali loptu, ali nisu uspevali da stvore izgledniju situaciju pred golom ukrajinskog tima. Zato je Šahtjor u 82. minutu organizovao još jednu ubitačnu kontru, Solomon je dugo vukao loptu, pri ulasku u šesnaesterac zalomio u desnu stranu i pogodio bliži ugao gola Kurtoe – 2:0.

U 28. minutu meča u Moskvi gosti iz Salcburga dolaze do vođstva – posle velike gužve u šesnaestercu i nekoliko odbitaka, lopta je završila pred Berišom, koji je sa pet metara zakucava u gol.

Upravo je Beriša duplirao prednost Salcburga u 41. minutu. Rajković je loše zahvatio loptu, a Kojta je maestralno iz prve proigrao Berišu, koji iskosa sa leve strane pogađa gol – 2:0.

Smanjio je tim Marka Nikolića u 79. minutu – Ramaljo je potpuno bespotrebno odgurnuo protivnika, a Anton Mirančuk je rutinski realizovao jedanaesterac.

Nada domaće ekipe trajala je samo dva minuta – još jednom je Lokomotiva neoprezno izgubila loptu na svojoj polovini, a Adejemi je povukao loptu, došao do šesnaesterca i posle driblinga postigao gol. Zasluženo, pošto je Salcburg imao i prilike da još ranije reši meč.