Ništa novo: Bajern opet bolji od Barse, 8. pobeda u 9 mečeva

Bajern Bayern Munich's Sadio Mane scores their first goal Champions League - Group C - FC Barcelona v Bayern Munich
REUTERS/Nacho Doce

Fudbaleri Bajerna nastavili su da terorišu ekipu Barselone. Ovog puta pobedili su Katalonce na njihovom Nou Kampu sa 3:0.

Liga šampiona

Bio je to meč pretposlednjeg petog kola C grupe Lige šampiona.

Nešto ranije tokom dana Inter je u istoj grupi pobedio Viktoriju Plzen čime je obezbedio jedno od prva dva mesta, odnosno definitvno je otpisao Barselonu iz trke za nokaut fazu Lige šampiona.

U takvoj situaciji Katalonci kao da su izgubili motiv, što sigurno nije bio slučaj, tek Bajern je nastavio dominaciju protiv Barselone – zabeležio je osmu pobedu u poslednjih devet međusobnih duela u Ligi šampiona!

Poveli su gosti u 10. minutu, Serž Gnabri je sjajno proigrao Sadija Mane, a doskorašnji fudbaler Liverpula izašao je ispred golmana Mark-Andrea ter Štegena i poslao loptu u mrežu – 0:1.

Serž Gnabri je bio asistent i kod drugog pogotka, koji je u 31. minutu postigao Maksim Čupo-Moting poslavši loptu kroz noge golmanu Katalonaca.

2013. 4:0

U 56. minutu mrežu Barse pogodio je i Serž Gnabri, ali je gol ipak poništen nakon VAR provere zbog malog ofsajda.

Konačno, u 90+5. minutu Gnabri je zaokružio het-trik asistencija, a gol je postigao Benžamin Pavar za konalnih – 0:3!

U finišu prvog poluvremena engleski arbitar Entoni Tejlor najpre je dosudio penal za Barselonu zbog faula Matijsa de Lihta nad bivšim golgeterom Bajerna Robertom Levandovskim, ali je nakon poziva iz VAR sobe odgledao snimak i ponišio prvobitnu odluku.

(Sporni momenat: Levandovski i De Liht) FC Barcelona's Robert Lewandowski in action with Bayern Munich's Matthijs de Ligt Champions League - Group C - FC Barcelona v Bayern Munich
REUTERS/Albert Gea (Sporni momenat: Levandovski i De Liht)

Nemački šampion je ovom pobedom otklonio sve dileme, pošto je osigurao prvo mesto u grupi. Inter je prethodno obezbedio drugu poziciju, dok će Barselona na proleće nastaviti takmičenje u utešnoj Ligi Evrope.

Mečevi poslednjeg kola ove grupe biće samo formalnost. Bajern će ugostiti Inter, dok će Barselona gostovati Viktoriji u Plzenu.