LŠ: Norvežani već slave plasman u plej-of, nerešeno u Bakuu

Champions League 3. avg 202220:21 > 20:23 2 komentara
Bode/Glimt
REUTERS/Russell Cheyne via Guliver

Fudbaleri Bode/Glimta stekli su ubedljivu prednost protiv litvanskog Žalgirisa, dok su azerbejdžanski Karabag i mađarski Ferencvaroš odigrali nerešeno u prvim utakmicama trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Povezane vesti

Norveški fudbaleri su već na poluvremenu stekli dva gola prednosti, a do kraja meča napunili mrežu Litvanaca – 5:0 (2:0).

Golove su postigli Vetlesen u 33. iz penala, Pelegrino u 36, Salvesen u 58, Heibreten u 61. i Espejord u 90+3. minutu.

U gostujućem timu bilo je nekoliko fudbalera iz regiona – Nemanja Ljubisavljević, Marko Milićković i Petar Mamić, dok su Tatomirović, Tadić i Duka ostali na klupi.

Revanš je sledećeg utorka u Viljnusu.

U Bakuu nije bilo pobednika: Karabag – Ferencvaroš 1:1. Oba gola postigli su afrički fudbaleri. Gosti iz Budimpešte poveli su u 17. minutu preko Franka Bolija iz Obale Slonovačke, za domaći tim je izjednačio Ovusu Kvabena iz Gane u 34. minutu.

Za Karabag su od starta igrali Vešović i Janković, za Ferencvaroš Eldar Ćivić, u drugom poluvremenu su ušli Kovačević i Bašić.