Omladinska LŠ: Sin Darija Šimića deklasirao Atletiko

Salcburg U19
Jonathan Moscrop Sportimage SPI-1655-0016 via Guliver

U petak su na programu bile utakmice polufinalu Lige šampiona za timove uzrasta do 19 godina, tako da su poznati timovi koji će se boriti za trofej – austrijski Salcburg potvrdio je dominaciju još jednom deklasiravši Atletiko Madrid, dok je Benfika posle penala bila bolja od Juventusa.

Finale Benfika – Salcburg igraće se u ponedeljak 25. aprila od 15 časova u Nionu.

Omladinska LŠ:

U duelu Benfike i Juventusa bilo je 2:2 posle 90 minuta, a potom je portugalski predstavnik bio bolji u penal-seriji 4:3. Za tim iz Lisabona jedanaesterac je promašio samo Feliks, dok su za mladu „Staru damu“ neprecizni bili Turko i Sule.

Prethodno su golove u regularnom toku meča postigli Neto i Semedo u trećem i desetom minutu, a Juve je izjednačio preko Čiboza i Turikije (51. i 73. minut). Treba naglasiti da je ovaj pad u igri Portugalaca uslovio i crveni karton koji je Soareš dobio u 35. minutu.

Daleko manje neizvesno bilo je u duelu Salcburga i Atletiko Madrida – Austrijanci su pobedili 5:0 (3:0).

Prva dva gola postigao je Roko Šimić, sin nekadašnjeg reprezentativca Hrvatske Darija Šimića – bio je precizan u 15. i 28. minutu. Golove su za pobednika postigli još i Kameri, Šahin i Dijakite.

Mečevi polufinala i finala ovog takmičenja tradicionalno se održavaju u švajcarskom Nionu.

Takmičenje se u trenutnom formatu održava od 2013. godine, kada je prvu titulu osvojila Barselona. Zanimljivo je da je Benfika dosad čak triput gubila u finalu, poslednji put 2021. godine, kada je titulu osvojio Real Madrid.