Oršić u elementu, Ludogorecu tri crvena kartona, Dinamo u PO

Champions League 9. avg 202222:08 0 komentara
Mislav Oršić
AP photo/Alastair Grant, Pool

Posle pobede u Bugarskoj Dinamo je i u Zagrebu savladao bugarskog šampiona Ludogorec 4:2 i plasirao se u plej-of za ulazak u Ligu šampiona.

Nisu Modri imali previše problema u revanšu. Ono što može da raduje navijače je povratak u formu najboljeg fudbelera Mislava Oršića.

Oršić je bio dvostruki strelac, ali seriju golova otvorio je Drmić već u 12. minutu. Samo pet minuta kasnije Ludogorec ostaje sa igračem manje. Jankov je dobio žuti karton. Ali to nije bio kraj niti golova, a ni crvenim kartonima.

Mislav Oršić je u 27. minutu realizovao penal za 2:0. A do poluvremena povisio je na 3:0 golom u 44. minutu. Međutim, nije to bilo sve za prvih 45 minuta. Ludogorec se vratio pošto je u četvrtom minutu nadoknade Despodov smanjio na 3:1.

Drugo poluvreme počelo je još jednim šokom za domaće. Dosuđen je penal za Bugare, a Despodov je drugim golom smanjio na 3:2. Pojavila se nada, doduše tanka, da bi sa još dva gola mogli da izbore produžetak.

Ali u 72. minutu te nade su isparile. Jer je Rik dobio drugi žuti karton i bio drugi fudbaler koji je pre vremena morao u svlačionicu. Sve je okončano u 86. minutu. Tada je Karničnik napravio penal, dobio i on crveni karton i Ludogorec utakmicu završio sa samo osam fudbalera. A Bruno Petković je realizovao penal i postavio konačan rezultat 4:2.

Ovom pobedom Dinamo je zakazao plej-of protiv Bodo Glimta. Prvi meč igra se u Norveškoj 16. ili 17. avgusta.