Osveta Reala za mesto u nokaut fazi, prošli Inter i Sporting

Champions League 24. nov 202122:55 > 23:07 2 komentara
David Alaba, Real Madrid
REUTERS/Gleb Garanich

Fudbaleri Real Madrida pobedi su Šerif u Tiraspolju rezultatom 3:0 i kolo pre kraja grupne faze obezbedili plasman u osminu finala Lige šampiona.

Povezane vesti

Kraljevski klub se u prestonici Moldavije revanširao Šerifu za jedini poraz ove sezone u najjačem klupskom takmičenju Evrope, a zahvaljujući trijumfu Madriđana mesto u nokaut fazi rezervisao je i Inter.

Ekipa Karla Anćelotija je kolo pre kraja lider grupe D sa 12 bodova, Inter ima dva manje i 7. decembra gostovaće na „Santijago Bernabeu“ u meču koji će odlučivati o prvoj poziciji, Šerif je sigurno treći sa šest bodova i takmičenje će nastaviti u plej-ofu Lige Evrope, dok je Šahtjor poslednji sa bodom.

Real je poveo golom Davida Alabe iz slobodnog udarca u 30. minutu, a u nadoknadi je prepel pogodak postigao Toni Kros. Nemački reprezentativac je sa ivice šesnaesterca plasirao loptu u gornji levi ugra gola moldavske ekipe.

Konačan rezultat postavio je Karim Benzema u 56. minutu. Francuzu je to bio peti pogodak u isto toliko utakmica Lige šampiona uz asistenciju.

Real u poslednjem kolu dočekuje Inter, a Šerif gostuje u Ukrajini.

Sporting je u Lisabonu u direktnom okršaju za plasman u doigravanje ubedljivo savladao Borusiju Dortmund 3:1.

Portugalski prvak je obezbedio drugu poziciju u grupi C jer ima tri boda više i bolji međusobni skor od „Milionera“ (u Dortmundu je bilo 1:0 za domaće).

Dvostruki strelac za Sporting bio je Pedro Gonsalves u 30. i 39. minutu. Dvadesettrogodišnji Portugalac je u tri meča Lige šampiona postigao četiri pogotka.

Dortmund je u 74. minutu ostao sa igračem manje jer je direktan crveni karton dobio Emre Džan, a ubrzo je domaći tim po treći put matirao Gregora Kobela.

Pedro Gonsavles u 81. minutu nije realizovao jedanaesterac, ali se ekspresno iskupio i asistirao Poru za 3:0. Počasni gol za Borusiju u nadoknadi je postigao Donijel Malen.

Portugalci u poslednjem kolu gostuju Ajaksu, koji je prvi sa svih 15 bodova, dok Dortmund, koji će takmičenje nastaviti u plej-ofu Lige Evrope, dočekuje Bešiktaš.