Pep: Bili smo u nokdaunu; Poketino: Potrebno i malo sreće

Champions League 25. nov. 20210:18 > 0:251 komentar
Manchester City manager Pep Guardiola and Paris St Germain coach Mauricio Pochettino before the match Gvardiola Poketino Mančester Siti Pari Sen Žermen
REUTERS/Craig Brough

Mančester Siti je uspeo da preokrene rezultat protiv Pari Sen Žermena u derbi utakmici grupe A Lige šampiona i ostane neporažen i u 17. uzastopnom meču (16 pobeda, 1 remi) na stadionu Etihad.

Građani su primili gol početkom drugog poluvremena, ali su u nastavku uspeli da okrenu rezultat – 2:1.

Mnogo smo se borili za ovaj rezultat. Oni su uvek opasni kad imaju loptu u poslednjoj trećini. Pariz je previše dobar u napadu i zato smo morali da se branimo kao tim. Posle njihovog gola bili smo u nokdaunu pet ili deset minuta. Nije bilo lako u tom trenutku. Kada smo izjednačili znali smo da je za nas i nerešen rezultat dobar, ali nismo stali. Veliko hvala i navijačima. Bili su fantastični večeras. Odužili smo im se dobrom utakmicom. Obezbedili smo prvo mesto i peti ili šesti put zaredom smo u šesnaestini finala. Veliki komplimenti i čestitke igračima„, rekao je Pep Gvardiola.

Njegov kolega Maurisio Poketino kaže da nije previše razočaran zbog poraza.

Ostvarili smo osnovni cilj, obezbedili smo plasman u nokaut fazu. Naravno da smo želeli da budemo prvi u grupi, ali večeras nismo uspeli da pobedimo. Prvo poluvreme je bilo teško za nas, ali u drugom smo pronašli način da dominiramo i stvaramo šanse. Mislim da nismo imali sreće, ali moramo odati priznanje Sitiju. Odličan su tim.“

Oba tima su obezbedila plasman u nokaut fazu, ali su Građani prvi na tabeli. U poslednjem kolu Siti gostuje Lajpcigu, a PSŽ dočekuje Klub Briž.