Pike diže Barsu sa dna

Đerar Pike
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Barselone zabeležili su prvu pobedu pošto su u trećem kolu Grupe E bili bolji od Dinamo Kijeva minimalnim rezultatom.

Posle dva teška poraza Barselona je konačno došla do prve pobede u elitnom takmičenju ove sezone. Nije briljirala četa Ronalda Kumana, ali najvažnije je da se pišu tri boda.

Najzaslužniji za prvu pobedu su ujedno i najiskusniji. Đordi Alba je bio asistent a strelac jedinog gola u 36. minutu Đerar Pike. Ono što može da raduje navijače Barselone je debi Serhija Aguera, koji se oporavio i odigrao je poslednjih 15 minuta.

Barselona je treća na tabeli sa tri boda, Dinamo Kijev je poslednji sa bodom, a ispred Barselone je Benfika sa četiri boda i Bajern sa maksimalnih šest, sa tim da Benfika i Bajern kasnije igraju u Lisabonu meč trećeg kola.

U drugom susretu ovog ranovečernjeg termina odličan fudbal i na kraju pobeda Red Bul Salcburga u Mocartovom gradu protiv Volfsburga. Bilo je 3:1 a golove su postigli Adejemi u trećem minuta. Na 1:1 izjednačio je Enmeča u 15. minutu, onda je usledio šou Okafora, koji je golovima u 65. i 77. minutu doneo pobedu Red Bulu.

Austrijski šampion je uverljivi lider u Grupi G sa sedam bodova, Volfsburg i Sevilja imaju po dva, dok je Lil na začelju sa bodom. Sa tim da Sevilja i Lil igraju kasnije.

Komentari

Vaš komentar