Pobede Benfike i Jang Bojsa, Malme slavi Birmančevića

Champions League 18. avg 202122:57 > 23:01
Copyright: xPedroxFiuzax

Fudbaleri Benfike pobedili su PSV Ajndhoven na svom terenu rezultatom 2:1 u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona. Trijumfe kod kuće ostvarili su Malme protiv Ludogoreca 2:0 i Jang Bojs nad Ferencvarošom 3:2.

Orlovima su slavlje na Lužu doneli Rafa Silva u 10. i Julijan Vajgl u 42. minutu.

Ipak, za koliko-toliko pristojan rezultat Filipsovaca pred revanš u Holandiji pobrinuo se Kodi Gakpo pogotkom u 51. minutu.

Malme ima sjajnu šansu da se domogne elitnog ranga, a velike zasluge za slavlje od 2:0 nad Ludogorecom idu srpskom vezisti Veljku Birmančeviću.

Nekadašnji igrač Čukaričkog doveo je Šveđane do prednosti fantastičan gol u 26. minutu, da bi u 61. Berget pogodio za dobru zalihu uoči nove utakmice.

Izuzetno uzbudljiv meč viđen je u Bernu između Jang Bojsa i Ferencvaroša. Na kraju su do pobede stigli domaći, iako su od 25. minuta i isključenja Heftija igrali sa desetoricom.

Boli je u 14. minutu doneo mađarskom prvaku prednost, da bi Elija već u 16. poravnao rezultat.

Posle prekršaja u šesnaestercu i crvenog kartona Heftija, gosti su dobili jedanaesterac, ali njega nije iskoristio Uzuni. Usledila je kazna 40. minutu kada je Sijero vratio vođstvo Bojsima.

Iako brojčano inferiorni, Švajcarci su u 65. minutu uspeli još jednom da zatresu mrežu. Učinio je to Garsija za velikih 3:1.

Ni tu, međutim, nije bilo kraja uzbuđenjima pošto je Boli u 82. postavio konačnih 3:2.

Revanš utakmice igraju se naredne sedmice, posle čega će se kompletirati spisak učesnika Lige šampiona i Lige Evrope.