Poraz Dinama u Salcburgu

Dinamo Zagreb
GEPA pictures/David Geieregger

Hrvatski šampion Dinamo pretrpeo je poraz u susretu trećeg kola Grupe E Lige šampiona, pošto je u gostima bolji bio Red Bul u Salcburgu minimalnim rezultatom.

Imao je Dinamo veliku šansu da sa teškog gostovanja ode neporažen i stekne veliki kapital pred završne tri utakmice u grupi. Ovako, sa ovim porazom situacija se komplikuje i Dinamo mora da pobedi za nedelju dana u Zagrebu istog rivala. Ne samo da bi ostao u konkurenciji da prezimi u Ligi šampiona, već i da uopšte prezimi u Evropi.

Sofascore

Austrijski tim je u tvrdoj utakmici ipak imao više šansi. Na kraju je do gola došao sa penala. U 71. minutu precizan je bio Okafor. Dinamo je u samoj završnici došao do gola. Strelac je bio Drmić u trećem minutu nadoknade. Ali je gol na kraju poništen zbog ofsajda i Dinamo je ostao i bez jednog boda.

U prvom meču trećeg kola Grupe F RB Lajpcig je došao do prve pobede. Pobeđen je Seltik 3:1, a golove su postigli Enkunku i Andre Silva dva. Strelac za Seltik je Žota u 47. minutu za 1:1.