Poraz Junajteda u 95. minutu, četiri penala u Sevilji!

Champions League 14. sep 202120:41 > 20:54 13 komentara
Jang Bojs
Matthias Hangst/Getty Images

Fudbaleri Jang Bojsa posle preokreta pobedili su Mančester Junajted u prvom meču grupe F Lige šampiona rezultatom 2:1.

Duel grupe G između Sevilje i Salcburga u kome su viđena čak četiri penala u prvom poluvremenu završen podelom bodova.

Crveni đavoli su u Bernu poveli u 13. minutu golom Kristijana Ronalda. Portugalac je posle dva postignuta pogotka minulog vikenda u Premijer ligi protiv Njukasla (3:1) i novu sezonu u Ligi šampiona počeo golgeterski. Asistent je bio Bruno Fernandeš, a Ronaldo se našao na pravom mestu i sa svega nekoliko metara loptu prosledio u mrežu domaćeg tima.

Švajcarski tim je bio 36. protiv koga se iskusni napadač upisao u strelce u elitnom takmičenju i tako je izjednačio rekodr Lionela Mesija. Ronaldo je odigrao 177. meč u Ligi šampiona i na vrhu večne liste izjednačio se sa nekadašnjim saigračem iz madridskog Reala Ikerom Kasiljasom.

Ekipa sa „Old Traforda“ je u 35. minutu ostala sa desetoricom na terenu jer je direktan crveni karton dobio AVan Bisaka. Defanzivac Junajteda neoprezno je startovao i otvorenim đonom nagazio je jednog igrača Jang Bojsa.

Domaći su u 38. minut preko Kristijana Fasnahta imali odličnu šansu da izjednače, ali Crveni đavoli su imali sreće.

Švajcarci su do boda došli pogotkom Nigerijca Nikolasa Moumija Mgamaleua, kome je ovo peta sezona u dresu Jang Bojsa.

Ti boda timu iz berna obezbedio je Amerikanac Džordan Sibačo u petom minutu nadoknade.

Jang Bojs, Mančester Junajted

Miralem Sulejmani je u igru ušao u 83. minutu.

U drugom duelu večeras igraju Viljareal i Atalanta.

U nevevoratnom duelu u Sevilji skoro sve vredno pažnje viđeno je u prvih 45 minuta. Gosti su u tom delu meča imali čak tri penala, ali su realizovali samo jedan, preko Luke Sučića u 21. minutu. Isti igrač u 37. minutu nije realizovao najstrožu kaznu, kao ni Karim Adejemi u 13. minutu.

Sevilja je do izjednačenja došla u 42. minutu golom Ivana Rakitića sa bele tačke.

U nastavku utakmice vredan pažnje je crveni karton Jusefa El Nesirija iz 50. minuta, ali do kraja meča nije bilo promene rezultata.

Reprezentativni golman Srbije Marko Dmitrović je bio na klupi, dok je Nemanja Gudelj povređen.