Preokret na Etihadu, Gvardiola ponosan na „neke nove klince“

(Hulijan Alvarez postiže drugi gol za Siti) Manchester City's Julian Alvarez scores their second goal Champions League - Group G - Manchester City v Sevilla
REUTERS/Carl Recine (Hulijan Alvarez postiže drugi gol za Siti)

Iz grupe G Lige šampiona u nokaut fazu idu Mančester Siti i Borusija Dortmund. Sevilja će se preseliti u nižu Ligu Evrope, dok su fudbaleri Kopenhagena završili evropsku priču za ovu sezonu.

Liga šampiona

U ovoj grupi je sve bilo rešeno i pre poslednjeg kola, baš kao i dan ranije u grupi C. Svaki od timova imao je uoči šestog kola četiri ili više bodova razlike u odnosu na najbližeg rivala, samim tim i zagarantovanu poziciju.

To je pružilo priliku trenerima da malo „prošaraju“ timove. Pep Gvardiola dao je šansu nekolicini mladih igrača u timu Mančester Sitija. Prvi put u karijeri starter u timu Građana bio je 17-godišnji Riko Luis. Od prvog minuta krenuli su i mladi engleski reprezentativac 20-godišnji Kol Palmer, kao i 22-godišnji Argentinac Hulijan Alvarez.

Iskoristili su Španci na početku meča neuigranost u domaćem timu i poveli u 31. minutu golom Rafe Mira na asistenciju Iska, bivšeg igrača Real Madrida.

(Riko Luis prima čestitke iskusnijih igrača Dijaša i Fodena) Manchester City's Rico Lewis celebrates scoring their first goal with Ruben Dias and Phil Foden Champions League - Group G - Manchester City v Sevilla
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff (Riko Luis prima čestitke iskusnijih igrača Dijaša i Fodena)

Međutim, u drugom poluvremenu do izražaja je došao neosporan talenat. Upravo su zablistali najmlađi igrači u svetloplavim dresovima. Tinejdžer Riko Luis izjednačio je na asistenciju Alvareza, a onda je Hulijan Alvarez i sam pogodio mrežu Sevilje. Ponosni Gvardiola nije krio oduševljenje nakon svakog pogotka.

Konačan rezultat postavio je iskusni 31-godišnji Alžirac Rijad Marez, a drugu asistenciju na meču upisao sjajni Hulijan Alvarez – 3:1.

Za Sevilju je u drugom poluvremenu zaigrao i srpski reprezentativac Nemanja Gudelj, dok je golman Marko Dmitrović ostao na klupi za rezervne igrače.

Borusija Torgan Azar Borussia Dortmund's Thorgan Hazard celebrates scoring their first goal with teammates Champions League - Group G - FC Copenhagen v Borussia Dortmund
REUTERS/Fabian Bimmer (Torgan Azar doveo je Borusiju u vođstvo)

U drugom meču ove grupe u Kopenhagenu takođe su poveli gosti. Igrao se 23. minut kada je Feliks Paslak uspeo da ubaci loptu sa desnog krila, a Torgan Azar, mlađi brat fudbalera Real Madrida Edena, uspeo da savlada domaćeg golmana Kamila Grabaru. Nakon VAR provere gol je potvrđen – 0:1.

Ipak, do kraja poluvremena Kopenhagen je izjednačio preko Hakona Arnara Haraldsona. Ispostavilo se da je to bio i konačan rezultat utakmice u kojoj se unapred znalo da će Borusija takmičenje u grupi završiti kao druga, a Danci kao poslednji.

Rezultati i strelci: Mančester Siti – Sevilja 3:1 (Luis 52, Alvarez 73, Marez 83 – Rafa Mir 32), Kopenhagen – Borusija Dortmund 1:1 (Haraldson 41 – T. Azar 23)

(Foden iz Mančester Siti okružen igračima Sevilje Markaom, Karmonom i Rakitićem) Mančester Siti Sevilja Manchester City's Phil Foden in action with Sevilla's Marcao, Jose Carmona and Ivan Rakitic Champions League - Group G - Manchester City v Sevilla
Action Images via Reuters/Jason Cairnduff (Foden iz Mančester Siti okružen igračima Sevilje Markaom, Karmonom i Rakitićem)