Preokret Rapida, remi Seltika i Mitjilanda

Steve Welsh/Getty Images

Rapid iz Beča napravio je preokret protiv Sparte iz Praga i slavio 2:1 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Prvo poluvreme pripalo je gostima iz Češke, koji su poveli preko Krejčija već u drugom minutu. Međuti, zahvaljujući Kristofu Knasmulneru, Rapid u Prag ide sa golom viška. Austrijski vezista je pogodio u 63. i 71. minutu za pobedu ekipe iz Beča. Za Rapid je ceo meč odigrao Filip Stojković, nekadašnji desni bek Crvene zvezde.

povezane vesti

Uzbudljivo je bilo u duelu Seltika i Mitjilanda, koji je okončan rezultatom 1:1. Abada je doveo Seltik u vođstvo u 39. minutu. Vicešampion Škotske je ostao bez Bitona u 44. minutu kada je dobio crveni karton. Snage na terenu su izjednačene kada je Drejer isključen na drugoj strani u 56. minutu. Gosti su ipak došli do izjednačenja preko Evandera u 65. minutu.

Kluž se namučio protiv šampiona Gibraltara Linkolna, ali je na kraju ipak pobedio u gostima 2:1. Linkoln je poveo preko Rosa u 45. minutu, međutim preokret je doneo Debeljuh pogocima u 52. i 58. minutu.

Ferencvaroš je rutinski savladao Žalgiris golovima Uzunija u 25. i Nguena u 39. minutu. Trijumf je mogao da bude ubedljiviji, ali je Uzuni u nadoknadi vremena promašio penal.