PSV korak do plej-ofa, remi u Pireju, Klužu izmakla pobeda

Mario Gece, PSV
Mario Gece, Foto: Guliverimage

Fudbaleri PSV i Šahtjora iz Donjecka ostvarili su pobede u prvim mečevima trećeg kola kvalifikacija za plasman u Ligu šampiona, dok je meč u Klužu završen remijem.

Povezane vesti

PSV je u Ajdhovenu bio ubedljiv protiv danskog Midtjilanda 3:0, a svi golovi postignuti su u prvom poluvremenu.

Holandski tim poveo je u 19. minutu lepim pogotkom Ninija Maduele sa nešto više od 20 metara, a prednost Filipsovaca povećao je Mario Gece uz pomoć jednog igrača gostiju koji je zakačio loptu i prevario svog golmana.

PSV je već u 32. minutu vodio sa 3:0 posle sjajne akcije ofanzivne linije ekipe iz Ajndhovena – strelac je bio Kodi Gakpo.

Bolji od ovog duela u poslednjoj rundi će igrati sa Spartakom iz Moskve ili Benfikom.

Olimpijakos i bugarski prvak Ludogorec odigrali su 1:1 na Karaikakis stadionu u Pireju.

Bugarski predstavnik poveo je u 50. minutu kada je Kiril Despodov savladao čuvara mreže crveno-belih Konstantinosa Colakisa. Ipak, Olimpijakos je u 87. minutu izjednačio preko Aguibua Kamare, koji je ovog leta iz Lila došao u prestonicu Grčke.

Posle revanša u Razgradu znaće se ko će na megdan Malmeu ili Rendžersu (prvi meč 2:1).

Srpski internaciolanci iz redova Olimpijakosa Svetozar Marković i Lazar Ranđelović nisu dobili šansu da zaigraju.

Šahtjor je posle preokreta slavio u Belgiji protiv Genka – 2:1.

Domaća ekipa je povela u 39. minutu golom Onuačua, ali je u nastavku ukrajinski tim bio mnogo konkretniji. Brazilac Tete je iz penala izjednačio u 63. minutu, a njegov sunarodnik Alan Patrik u 81. postavio konačnih 2:1.

Ukrajinci su, dakle, mnogo bliži plej-ofu i mečevima sa Spartom iz Praga ili Monakom (prvi duel 0:2).

Rumunski Kluž i Jang Bojs su odigrali nerešenoi – 1:1. Domaći su pogotkom Kristijana Manea u 4. minutu  došli do prednosti, a Vinsent Siero je u trećem minutu izjednačio pred revanš u Švajcarskoj.

Ovaj par ukršta sa Ferencvarošem ili Slavijom iz Praga.

Ukoliko ispadnu od Šerifa u kvalifikacijama za Ligu šampiona, fudbaleri Crvene zvezde za plasman u Ligu Evrope boriće se sa poraženim iz okršaja Kluža i Jang Bojsa.