Tragičar Mesi, rekorder Embape – PSŽ i LFC u četvrtfinalu

Champions League 10. mar 202122:52 > 22:5930 komentara
REUTERS/Matthew Childs

Poznata su još dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona. Očekivano Pari Sen Žermen i Liverpul kao domaćini odbranili su veliku prednost iz prvih susreta i rutinski su eliminisali Barselonu i RB Lajpcig.

A sve je moglo da bude drugačije, ne toliko možda u konačnom ishodu, koliko u stepenu dramaturgije, da su gosti na oba meča iskoristili velike šanse u prvom poluvremenu. Dani Olmo je imao zicer u ranoj fazi utakmice i da nije šutirao u Alisona, Nemci su mogli ozbiljno da pritisnu Liverpul. Ipak, Redsi su sa dva pogotka u drugom delu i to u razmaku od samo tri minuta preko Salaha u 71. i Manea u 74. minutu lagano overili plasman u četvrtfinale.

Na Parku Prinčeva prvu ozbiljnu priliku imala je Barselona, ali je Seržinjo Dest pogodio prečku. Ko zna kako bi se utakmica razvijala da je lopta išla malo niže. Domaćin je poveo preko Kilijana Embapea sa bele tačke u 31. minutu i postao je najmlađi fudbaler koji je došao do 25 golova u ovom takmičenju.

A onda je usledio šou Lionela Mesija. Prvo je postigao fenomenalana gol u 37. minutu za 1:1, a onda je u nadoknadi prvog dela imao priliku da sa penala potpuno digne temperaturu pred drugih 45 minuta. Međutim, njegov stari poznanik, nekadašnji golman Reala Kejlor Navas pročitao ga je i odlično intervenisao tako da je ostalo 1:1. Maurisio Poćetino je u drugih 45 minuta „ubio“ utakmicu, a četa Ronalda Kumana nije imala više elana da pokuša da postigne tri gola i Francuski šampion konačno je eliminisao Barselonu iz četvrtog pokušaja od kada je klub preuzeo Al Kelafi.

Pored Pari Sen Žermena i Liverpula u četvrtfinale su se plasirali Borusija iz Dortmunda i Porto, a naredne nedelje posle revanš duela Bajern – Lacio (prvi meč 4:1), Čelsi – Atletiko Madrid (1:0), Mančester Siti – Borusija Menhengladbah (2:0) i Real Madrid – Atalanta (1:0) biće poznati preostali učesnici četvrtfinala.

Tok meča:

10′ Velika šansa za RB Lajpcig. Dani Olmo je iz neposredne blizine šutirao, ali pravo u Alisona, koji je sjajno intervenisao i sačuvao mrežu Redsa.

23′ Nema previše šansi u Budimpešti i Parizu, ali veliku priliku imala je Barselona. Seržinjo Dest se izborio za poziciju, sjajno šutirao, ali nije imao sreću i pogodio je prečku.

31′ GOOOOLLLLL!!!!!! PSŽ vodi. Mauro Ikardi je pao u kaznenom prostoru bivšeg kluba, a sudija je posle konsultacija sa VAR dosudio penal koji u gol pretvara Kilijan Embape.

37′ GOOOOLLLLL!!!!!! Nije mnogo trajala radost domaćih. Barsa je došla do izjednačenja, posle fenomenalnog gola Lionela Mesija. Barsa i dalje treba da postigne još tri gola, ali sada za produžetak.

45′ Veliku šansu imala je Barsa za potpuni preokret pred poluvreme. Katalonci su dobili penal, ali najbolji igrač Lionel Mesi nije bio uspešan. Pročitao ga je Kejlor Navas i odlično odbranio.

Poluvreme. Na oba meča nerešeno na poluvremenu. Mnogo više uzbuđenja u Parizu. PSŽ je poveo preko Embapea iz penala, ali je brzo izjednačenje doneo Lionel Mesi. Ipak, detalj koji će možda odlučiti dvomeč je sjajna odbrana penala Kejlora Navasa, koji je u nadoknadi prvog poluvremena pročitao Lionela Mesija. U Budimpešti bez golova, mada je najbolju šansu imao RB Lajpcig preko Danija Olma.

71′ GOOOOLLLLLL!!!!!! Konačno se mreža zatresla i u Budimpešti. I to ona nominalno gostujućeg tima. Mohamed Salah na asistenciju Dijoga Žote dovodi Liverpul u vođstvo 1:0, ukupno 3:0 i praktično overava plasman u četvrtfinale.

74′ GOOOOLLLLLL!!!!!! Liverpul je završio sav posao. Vodi 2:0, a strelac je Sadio Mane na asistenciju Divoka Origija, koji je ušao u igru neposredno pre gola.

Kraj. Nije bilo drame, PSŽ i Liverpul su ostali neporaženi u revanšima i uspeli da odbrane veliku prednost. U Parizu je bilo 1:1, iako Mesi u završnici prvog poluvremena nije iskoristio penal, a u Budimpešti je bilo 2:0 za Liverpul.