Kilijan Embape doneo PSŽ pobedu u 90+4, petarda Sitija

Champions League 15. feb 202222:55 > 16. feb 2022 1:0813 komentara
Paris St Germain's Kylian Mbappe celebrates scoring their second goal PSŽ Kilijan Mbape
REUTERS/Sarah Meyssonnier

U velikom derbiju osmine finala Lige šampiona Pari Sen Žermen je savladao Real Madrid golom Kilijana Embapea u četvrtom minutu nadoknade. Siti ubedljiv u Lisabonu - 5:0.

Bukvalno holivudski scenario na Parku Prinčeva. Čovek koji je došao da skine auru gubitnika promašuje penal protiv, u karijeri najvećeg rivala, za kojeg nema rešenja već 670 minuta. A pobedu Parižanima protiv Reala donosi momak koji bi uskoro trebalo da pojača Madriđane. Na kraju posle prvog susreta osmine finala Lige šampiona pobeda PSŽ 1:0, pred revanš na Bernabeu.

Domaćin je bio bolji rival i mogao je znatno ranije da dođe do gola. Na kraju Real može i da bude zadovoljan ovim rezultatom, iako je u 90. minutu imao zlata vredan remi. Ipak, moraće u Madridu da ide na pobedu, a to će sa sobom nositi i određene rizike.

SPORTKLUB_PSGRea_150222
sofascore

Za razliku od revanša u Madridu revanš u Mančesteru biće puka formalnost. Mančester Siti ubedljivo je slavio u Lisabonu protiv Sportinga 5:0, a na poluvremenu bilo je 4:0. Dva gola postigao je Bernardo Silva, po jedan Marez, Foden i Sterling i četa Pepa Gvardiole rutinski je odradila posao.

SportklubCity
sofascore

Revanši su na programu 9. marta u Madridu i Mančesteru.

Tok meča:

7′ GOOOOLLLLL!!!!!! Mančester Siti vodi u Lisabonu. Rijad Marez je zatresao mrežu. Prvobitno je pogodak poništen zbog ofsajda, ali je posle asistencije VAR promenjena odluka i vicešampion Evrope vodi.

18′ GOOOOLLLLL!!!!!! Rešili su Građani da što pre završe posao, ne samo u ovom meču, već i čitavom dvomeču. Posle samo 18 minuta vodi Siti 2:0, a strelac je Bernardo Silva.

32′ GOOOOLLLLL!!!!!! Siti vodi već 3:0 posle svega pola sata. Strelac je Foden i može se reći da, ako se Sporting pod hitno ne probudi, šampion Engleske već sada može da računa da je u četvrtfinalu

45′ GOOOOLLLLL!!!!!! Ovde deluje da je sve gotovo. Siti vodi 4:0, Bernardo Silva je postigao drugi gol, a malo ko veruje da Sporting za naredna tri poluvremena može da učini da ovaj dvomeč dobije na neizvesnosti.

Poluvreme. U Parizu domaćin je bio nešto bolji i aktivniji, a i imao je jednu lepu šansu preko Embapea. Međutim, Kurtoa je sjajno odbranio. Sa druge strane u Lisabonu Siti rutinski odrađuje posao. Već vodi 4:0 i čudo bi trebalo da se dogodi da bude ugrožen plasman u četvrtfinale.

59′ GOOOOLLLLL!!!!!! Praktično na početku drugog dela Bernardo Silva je postigao gol za 5:0. Ali na asistenciju VAR je poništen pa je ostao bez het-trika. Ipak, nešto kasnije Rahim Sterling trese mrežu i petarda je ipak pukla na stadionu Žoze Alvalade.

61′ U Parizu nema golova. Ali veliku šansu propustio je Lionel Mesi. Dosuđen je penal za PSŽ. Argentinac je očekivano preuzeo odgovornost, ali ni posle skoro četiri godine nije uspeo da zatrese mrežu Reala. Ovog puta njegov udarac sa 11 metara odbranio je Tibo Kurtoa.

90+4 GOOOOLLLLL!!!!!! Taman je izgledalo da će Real odoleti u Parizu. Ali pojavio se onaj koga očekuju na Bernabeu od leta. Nejmar je proigrao Kilijana Embapea, a ovaj napravio pravi dar mar i na kraju savladao Kurtou. Za minimalnih, ali možda i velikih 1:0.