Real i Menhengladbah idu dalje, Inter bez proleća

Champions League 9. dec. 202022:56 > 23:1318 komentara
Antonio Conte
Getty Image/Mario Carlini / Iguana Press / Stringer

Pred poslednje kolo Grupe B sve četiri ekipe imale su šanse za prolaz dalje, a na kraju nije bilo drastičnih promena na tabeli. Real i Borusija iz Menhengladbaha nastavljaju takmičenje u Ligi šampiona, Šahtjor u Ligi Evrope, a Inter je završio sa evropskim fudbalom za ovu sezonu.

Interu se poklopio rezultat iz Madrida i bilo je potrebno samo da pobede Šahtjor kod kuće. To samo bilo je na kraju nedostižno pošto nisu uspeli da postignu gol i bilo je samo 0:0. Milanski tim je igrao tipično Konteovski tokom većeg dela susreta. Kontrolisanom ofanzivnom tražili su grešku protivnika, a više rizika preuzeli su tek u finišu. Imali su ipak izglednije šanse, posebno Lautaro Martines i Aleksis Sančes, ali na kraju nisu uspeli ni do Lige Evrope. Za razliku od milanskog tima Šahtjor, koji nije bio preterano agilan, iako je pobedom mogao do osmine finala, zadovoljio se prezimljavanjem u Ligi Evrope.

Madriđani su veoma ozbiljno shvatili susret sa Borusijom i ništa nisu želeli da prepuste slučaju. Već posle pola sata bilo je 2:0. Oba puta Benzema je bio nemilosrdan i glavom savladao Zomera. Prvo je u devetom minutu iskoristio sjajan centaršut Lukasa Vaskesa, da bi ga u 32. minutu odlično uposlio Rodrigo. Do poluvremena Real je postigao još jedan gol, ovog puta je Benzema asistirao Luki Modriću, ali je taj gol poništen zbog ofsajda u kojem se našao francuski napadač.

Ovim golovima Benzema je ušao u malo, ali odabrano društvo igrača koji su postigli 50 i više golova u grupnoj fazi elitnog takmičenja, što su još uspeli samo Mesi i Kristijano Ronaldo. Ipak, najvažnije je da je njegovim golovima Real došao do pobede i overe plasmana u osminu finala Lige šampiona. Na kraju je zauzeo prvo mesto u Grupi B sa 10 bodova, a Borusija je i pored poraza ipak kao druga otišla dalje sa osam bodova, koliko je na kraju imao i Šahtjor, ali Menš je u prednosti zbog boljeg skora u međusobnim duelima.