Real nosi 3:1 u Liverpul, Foden za prednost Sitija

Champions League 6. apr. 202122:52 > 23:0127 komentara
Denis Doyle/Getty Images

Odigrana su prva dva četvrtfinalna susreta Lige šampiona. Real je u Madridu pobedio Liverpul 3:1, dok je Mančester Siti na Etihadu savladao Borusiju iz Dortmunda 2:1.

Kada se sve pogleda, potpuno zaslužena pobeda Reala. Mnogo konkretniji bili su Madriđani, odgovorniji sa loptom i aktivniji. Imali su 15 udaraca na gol, od čega šest u okvir, dok je Liverpul uputio samo jedan šut u okvir gola i na njihovu sreću, lopta je završila iza leđa Tiba Kurtoe.

Briljirao je Žunior Vinisijus, koji je ogolio sve defanzivne mane Trenta Aleksander-Arnolda. Direktno preko njega postigao je dva gola, prvi u 27. i treći Realov u 65. minutu. Između ta dva gola u 36. minutu na 2:0 povisio je Asensio, a u 51. minutu Salah je doneo nadu Liverpulu da može i nešto više. Ipak, iako je ovo poraz od dva gola razlike, Redsi imaju u džepu taj gol u gostima, pa nada u prolaz i dalje postoji.

Na Etihadu se očekivala relativno laka pobeda domaćina. A kako su krenuli delovalo je da će upravo tako i biti. Već u 19. minutu De Brujne postiže pogodak. A u 30. minutu prvo je dosuđen penal za Građane. Ali na asistenciju VAR sudija je promenio odluku.

Onda antiklimaks. Borusija se stabilizovala, pa potom počela da preti. Čak joj je i poništen jedan gol. Imao je i Siti šanse, ali nikako nije uspevao da „ubije“ utakmicu. To im se osvetilo, pošto je u 84. minutu Holand pronašao iskusnog Marka Rojsa, koji je postigao izjednačujući gol. Ipak, nisu imali sreće Milioneri da u Dortmund ponesu 1:1, već će morati da jure minimalan zaostatak pošto je u 90. minutu Fil Foden postigao gol za kakvu, takvu prednost.

Revanši ova dva para na programu su 14. aprila u Liverpulu i Dortmundu.

Tok meča:

19′ GOOOOLLLLL!!!!!! Prvi gol večeri postignut je na Etihadu. Mančester Siti je poveo, a strelac je najbolji igrač tima Kevin de Brujne na asistenciju Rijada Mareza.

27′ GOOOOLLLLL!!!!!! Menja se rezultat i u Madridu. Kažu ljudi da je napad najbolja odbrana i to Real demonstrira u prvih pola sata četvrtfinala. Iako mu je odbrana drastično oslabljena Real ima terensku nadmoć i inicijativu koja je krunisana posle sjajnog pasa Tonija Krosa a Vinisijus Žunior trese mrežu Redsa za 1:0.

30′ Radost igrača Mančester Sitija zbog dosuđenog penala. Ali kratko je trajala jer je sudija na asistenciju VAR ipak promenio odluku i ništa od kaznenog udarca i prilike za dupliranje vođstva.

36′ GOOOOLLLLLL!!!!!! Real nastavlja da dominira i dolazi do 2:0. Asensio je strelac i sada kraljevski klub ima veliku prednost. Ali još ima da se igra u glavnom gradu Španije.

Poluvreme. Vode domaći timovi. U Madridu se očekivao pravi derbi, repriza finala od pre tri godine. Međutim, Liverpul je potpuno inferioran a Real je iskoristio sve svoje šanse i ima lepu prednost od 2:0. Na Etihadu očekivano Siti dominira, ali ima samo minimalnu prednost. Moglo je da bude i znatno drugačije pošto je sudija Hategan prvo pokazao na belu tačku za domaće, ali posle konsultacija sa VAR promenio odluku.

51′ GOOOOOLLLLLL!!!!!!! Pauza je odgovarala Liverpulu, koji je na početku drugog poluvremena izašao znatno odlučnije i preko Salaha prepolovio prednost Reala. Pride, postignut je gol u gostima koji bi mogao da bude veoma značajan za revanš na Enfildu.

65′ GOOOOLLLLLLL!!!!!! Real ponovo ima dva gola prednosti, a Žunior Vinisijus igra verovatno najbolju utakmicu od kada je u Madridu. Ovog puta drugi čarobnjak u vezi kraljevskog kluba Luka Modrić proigrao je Brazilca, koji drugi put trese mrežu Redsa i vraća komotna dva gola prednosti.

84′ GOOOOLLLLLL!!!!!!! Šok na Etihadu. Posle propuštenih prilika domaćih, ali i poništenog gola gostiju, Borusija konačno dolazi do izjednačenja. Strelac je Marko Rojs i Milioneri su na pragu obezbeđivanju sjajnog rezultata pred revanš u Dortmundu.

90′ GOOOOOLLLLLLL!!!!!!!! Siti momentalno odgovara. Ne dozvoljava ekipa Pepa Gvardiole da joj pobeda izmakne, a junak Građana je Fil Foden.