Real Madrid's Rodrygo celebrates scoring their first goal with teammates Champions League - Group F - Real Madrid v Shakhtar Donetsk
REUTERS/Susana Vera

Fudbaleri Real Madrida pobedili su na svom terenu ekipu Šahtjora u meču trećeg kola F grupe Lige šampiona.

Liga šampiona

Prvak Evrope pobedio je sa 2:1, ali je rezultat mogao da bude i mnogi ubedljiviji.

Real je od prvog minuta krenuo u ofanzivu, a visoki presing isplatio se u 13. minutu kada je mladi Brazilac Rodrigo preciznim udarcem postigao svoj prvi gol ove sezone u Ligi šampiona.

Već u u 29. minutu bilo je 2:0: Rodrigo je ovog puta bio asistent, nakon kombinacije sa Benzemom proigrao je zemljaka Vinisusa Žuniora, kome nije bilo teško da savlada golmana Anatolija Trubina.

Rodrigo Real Madrid's Rodrygo celebrates scoring their first goal Champions League - Group F - Real Madrid v Shakhtar Donetsk

U tim trenucima izgledalo je da će Real napuniti mrežu gostiju. Međutim, u 39. minutu šok na stadionu „Santijago Bernabeu“. Bivši fudbaler Ferencvaroša Oleksandr Zubkov efektno je završio napad Šahtjora i smanjio rezultat na 2:1. Zanimljivo je da je na golu Reala stajao Ukrajinac Andrij Lunin.

U drugom poluvremenu igrači Reala propustili su nekoliko izglednih prilika, ali nikako nisu uspevali da „zatvore“ utakmicu. Na kraju su navijači malo strahovali, ali je je kraljevski klub rutinski stigao do nove treće po redu pobede i maksimalnih devet bodova za prvo mesto u grupi.

Ranije tokom dana RB Lajpcig je kao domaćin bio bolji od prvaka Škotske Seltika sa 3:1.

Rezultati i strelci: RB Lajpcig – Seltik 3:1 (Enkunku 27, A. Silva 64, 77 – Žota 47), Real Madrid – Šahtjor 2:1 (Rodrigo 13, Vinisijus 29 – Zubkov 39).

U narednom kolu sledećeg utorka biće isti rivali, ali će se utakmice igrati u Glazgovu i Varšavi – Šahtjor će biti domaćin Realu u glavnom gradu Poljske.