Real u 90. slavio u Milanu, petarda Ajaksa, četvorka Alea!

Champions League 15. sep. 202122:54 > 16. sep. 2021 7:103 komentara
Sebastijen Ale Ajaks Sporting Lisbon v Ajax - Jose Alvalade Stadium, Lisbon, Portugal - September 15, 2021 Ajax's Sebastien Haller celebrates scoring their fourth goal with teammates
REUTERS/Pedro Nunes

Fudbaleri Real Madrida savladali su Inter u Milanu sa 1:0, dok je Ajaks kao gost u Lisabonu ubedljivo pobedio Sporting sa 5:1 u prvim utakmicama grupne faze Lige šampiona.

Liga šampiona

Jedan od derbija prvog kola Lige šampiona igran je u Milanu na stadionu „Đuzepe Meaca“ gde su se sastali evropski velikani i stari poznanici.

Ovo je za oba tima bio prvi evropski meč u novoj sezoni. Isti rivali bili su i prošle sezone u istoj grupi Lige šampiona. Tada je Real slavio u Milanu sa 2:0 pogotkom Edena Azara iz penala i autogolom Akrafa Hakimija.

Pobednik je isti, Real je slavio sa 1:0 golom Rodriga u 90. minutu, mada je Inter ovog puta bio mnogo bliži pobedi.

Imali su Neroazuri mnogo više od igre pogotovo u prvom poluvremenu, ali nisu uspeli da to materijalizuju i steknu prednost, umnogome zahvaljujući odličnim intervencijama golmana Tiba Kurtoe.

Inter Milan's Edin Dzeko shoots at goal Kurtoa
REUTERS/Alessandro Garofalo (Kurtoa brani udarac Edina Džeka)

U nastavku utakmice oba tima su pokušavala da dođu do gola, ali bezuspešno uprkos povoljnim situacijama i na jednoj i na drugoj strani. I kad se činilo da će se utakmica završiti nerešeno, što bi po prikazanom verovatno bilo i najrealnije, Rodrigo je u 90. minutu kaznio neopreznost u odbrani Intera i savladao Handanovića za veliku pobedu – 0:1.

Zanimljivo je da je Inter i pošle sezone bio rezultatski loš na svom terenu. Nije pobedio ni u jednoj od tri utakmice u grupi, odigrane u Milanu.

Sebastijen Ale ispisao istoriju

Mnogo manje neizvesnosti bilo je u Lisabonu na stadionu „Žoze Alvalade“ gde je Ajaks ubedljivo savladao domaći Sporting. Prvak Holandije se pitao od prvog minuta susreta.

Ekipu je sa kapitenskom trakom predvodio srpski reprezentativac Dušan Tadić, a u centru pažnje bio je napadač iz Obale Slonovačke Sebastijen Ale u tandemu sa Brazilcem Antonijem.

Debitantu u Ligi šampiona trebalo je samo dva minuta da savlada golmana Sportinga Adana, kad je odbijenu loptu posle šuta Antonija sproveo u mrežu. Sedam minuta kasnije već je bilo 0:2. Ponovo je u akciji bio Antoni, a strelac još jednom Ale.

Domaći fudbaleri uspeli su da na trenutak smanje prednost Holanđana, gol je u 33. minutu posle greške golmana Ajaksa postigao Pualinjo.

Međutim, bilo je to kratkog dana. Dojučerašnji fudbaler Fejenorda Stiven Berghuis još jednom je u 39. minutu savladao domaću odbranu i Ajaks je na odmor otišao sa dva gola prednosti.

Nemilosrdni Kopljanici

U drugom poluvremenu fantastični Sebastijen Ale je još dva puta pogodio mrežu Sportinga. Na samom početku (51. minut) i ponovo mu je asistirao Brazilac Antoni. A onda u 63. minutu i Marokanac Mazrau za 1:5! Katastrofa prvaka Portugala pred domaćom publikom.

U istoj grupi nešto ranije tokom dana Borusija iz Dortmunda je kao gost pobedila u Istanbulu ekipu Bešiktaša sa 2:1.