Real odoleo na Enfildu, Siti preokretom do polufinala

Champions League 14. apr. 202122:52 > 22:5321 komentara
Real Liverpul
REUTERS/Susana Vera

Velikih obrta nije bilo u revanš mečevima preostala dva četvrtfinala. Real je odbranio u Liverpulu velikih 3:1 odigravši 0:0, dok je Mančester Siti i u Dortmundu slavio 2:1.

Kao što je moglo da se očekuje, tako je Liverpul krenuo u revanš meč. Već u drugom minutu sjajna akcija domaćeg tima. Mane odlično prima loptu, prosleđuje je Salahu, koji je u idealnoj poziciji sa 11 metara po sredini, neometan šutira, ali pravo u Tiba Kurtou. Ta odbrana bila je najava sjajne večeri belgijskog golmana, koji je imao još jednu intervenciju do poluvremena, skinuvši praktično iz rašlji udarac Milnera, a u druom poluvremenu je do ludila dovodio Firmina, kome je skinuo par odličnih šansi.

Između tih odbrana u finišu prvog poluvremena Salah i Vajnaldum su iz sjajnih pozicija šutirali preko gola i mora se priznati da Liverpul ima za čim da žali. Real je imao takođe par velikih prilika. Benzema je u prvom delu pogodio stativu, a u drugom je Vinisijus izbio sam pred Alisona, ali je Brazilac na golu još uvek vladajućeg engleskog šampiona odlično intervenisao. U principu Real se odlučio da kontroliše rezultat, što mu je na kraju uspelo i materijalizovao je sjajan rezultat iz prve utakmice i obezbedio plasman u polufinale i okršaj protiv Čelsija.

U Dortmundu je bilo puno više rolerkoster momenata. I to najviše zahvaljujući gostima. Džad Belingem je doveo Borusiju u vođstvo u 15. minutu i postao najmlađi engleski fudbaler koji je postigao gol u eliminacionoj fazi Lige šampiona. Što je još važnije Borusija je povela u ukupnom rezultatu. Sa minimalnom prednošću Milioneri su otišli na poluvreme, mada su imali i mnogo sreće pošto je Mančester Siti promašio brdo izglednih prilika.

Sve to su gosti naplatili u drugom poluvremenu. Ali pitanje je da li bi do preokreta došlo da Emre Džan u 53. minutu nije napravio glupost i prilikom raščišćavanja opasnosti glavom nije podmetnuo i ruku, koju je lopta pogodila. To je i posle pregledanja VAR bio penal, koji je realizovao Rijad Marez. Siti je stekao prednost, a onda je u 75. minutu junak iz prvog meča Fil Foden ponovo postigao gol na asistenciju Bernarda Silve i praktično rešio dvomeč. Ovom dvostrukom pobedom Siti je obezbedio dvomeč protiv Pari Sen Žermena u polufinalu.

Polufinalni mečevi Lige šampiona na programu su 27/28. aprila i 4/5. maja. Prvi mečevi igraju se u Madridu i Parizu, a revanši u Londonu i Mančesteru.

Tok meča:

2′ Sjajan početak Liverpula. Mane izuzetno proigrava Salaha, Egipćanin je bio sam na 11 metara, ali je šutirao nedovoljno precizno i Kurtoa je nogom intervenisao.

11′ Nova sjajna intervencija Tiba Kurtoe. Milner je posle lepe akcije dočekao loptu van šesnaesterca, gađao precizno i nezgodno gornji levi ugao, a Belgijanac je skinuo loptu jednom rukom i poslao je u korner.

15′ GOOOOOLLLLLL!!!!!!! Prvi gol viđen je u Dortmundu i to u mreži gostiju. Bilingem je savladao Edersona i Milioneri vode 1:0 i vode zbog gola u gostima u ukupnom rezultatu.

20′ Fantastičan fudbal na Enfildu. Real je pokazao da nema nameru da potpuno prepusti igru domaćinu. Opasno je iz kontre zapretio Karim Benzema, a na kraju je pogodio i stativu, tako da je i Liverpul imao dosta sreće.

41′ Salah je ponovo propustio veliku priliku. Ponovo je ostao neometan, ali je šutirao preko gola.

42′ Gotovo istovetna situacija, samo je Vajnaldum bio u glavnoj ulozi, ali epilog je bio isti i ovaj šut je otišao preko gola.

Poluvreme. Iako je postignut samo jedan gol na oba meča, uzbudljivo je u Dortmundu i u Liverpulu. Taj jedan gol postigla je Borusija, koja je tako povela u ukupnom skoru i trenutno ona ima rezultat koji je vodi dalje. Liverpul je imao nekoliko odličnih prilika, ali nijednu nije iskoristio i na Enfildu je 0:0, što apsolutno odgovara Realu koji i dalje ima 3:1.

46′ Tek što je počeo drugi deo nova velika šansa za Liverpul. Ovog puta se u sjajnoj poziciji sa oko pet metara našao Firmino, ali je šutirao pravo u Kurtou.

56′ GOOOOOLLLLL!!!!! Kao i u prvom meču i u ovom drugom Emre Džan je skrivio penal. Kao i u prvom meču i sada se gledao VAR. Ali ovog puta ostala je prvobitna odluka i penal je sigurno izveo Rijad Marez za 1:1. Sada je Siti ponovo u prednosti.

60′ Više nema šta da se čeka na Enfildu. Jirgen Klop je odlučio da se igra još ofanzivnije. Izveo je Milnera i Kabaka, a ubacio Tijaga i Žotu.

66′ Pobegao je proređenom defanzivnom redu Liverpula Vinisijus Žunior. Međutim, odlično mu je ušao u šut Alison, izbio loptu, a potom ju je zgrabio i ispred Benzeme. Ovog puta su Redsi imali sreće.

71′ Izuzetan prodor Dioga Žote, ali je pogodio samo spoljni deo mreže, tako da i dalje ostaje 0:0. Imaće Liverpul za čim da žali.

75′ GOOOOLLLLL!!!!!! Fil Foden definitivno se kandiduje da bude junak ovog dvomeča. Doneo je pobedu Sitiju u prvom meču, a sada je postigao ponovo gol i to opet za 2:1. Samo ovaj vredi duplo, pošto je postignut u gostima, tako da su Borusiji potrebna tri gola kako bi imala rezultat za polufinale.