Siti siguran, Aguero strelac, Olimpijakos u LE

Champions League 9. dec. 202022:58 > 23:10
Rahim Sterling i Serhio Aguero
Laurence Griffiths/Getty Images

Fudbaleri Mančester Sitija u poslednjem kolu grupe C Lige šampiona pobedili su Olimpik iz Marseja na Etihadu 3:0 i bez poraza dočekaće žreb osmine finala koji će biti održan u ponedeljak.

U drugom meču, drugoplasirani Porto je u gostima savladao Olimpijakos 2:0, a crveno-beli su zbog bolje gol razlike od francuskog predstavnika ipak obezbedili treće mesto i nastavak takmičenja u Ligi Evrope.

Povezane vesti

Građani su i pre poslednjeg kola obezbedili prvo mesto u grupi, ali i u nešto izmenjenom sastavu nisu imali problema sa Francuzima.

U prvom poluvremenu mreže su mirovale, a prednost timu Pepa Gvardiole doneo je Feran Tores u 48. minutu na asistenciju Rijada Mareza.

Alžirac je u 66. minutu napustio teren i mesto ustupio oporavljenom Serhiju Agueru koji se ubrzo upisao u strelce. Igrao se 77. minutu kada je Argentinac matirao Mandandu.

Konačan rezultat postavio je još jedan rezervista – Rahim Sterling u 90. minutu.

Porto je u Pireju slavio golovima Otavija u 10. minutu iz jedanaesterca i Mateusa Oribea u 77. minutu.

Crveno-beli su meč završili sa igračem manje zbog isključenja Rubena Semeda u 79. minutu, a srpski reprezentativac Lazar Ranđelović je odigrao drugo poluvreme za grčku ekipu.

Olimpijakos i Olimpik su takmičenje završili sa po tri boda, uz po pobedu u međusobnim dulima (1:2, 0:1), a ekipa iz Pireja je mesto u nokaut fazi Lige Evrope obezbedila zahvaljujući boljoj gol razlici.