Champions League 16. mar 202122:52 > 22:53 3 komentara
Manchester City
Shaun Botterill/Getty Images

Poznata su još dva učesnika četvrtfinala Lige šampiona. To su Mančester Siti i Real Madrid, koji su i u drugim mečevima savladali Borusiju iz Menhengladbaha i Atalantu.

Dok se očekivala rutinska egzekucija u Budimpešti od strane Građana, u Madridu se ipak očekivao nešto neizvesniji duel. Real jeste slavio u Bergamu 1:0, ali verovalo se da Atalanta može da unese malo neizvesnosti. Ali ta očekivanja bila su neosnovana kada je u 38. minutu Luka Modrić sjajno uposlio Karima Benzemu koji je postigao jubilarni 70. gol u Ligi šampiona.

Sve je bilo odlučeno u 59. minutu kada je dosuđen jedan sumnjvi penal za Real, a Serhio Ramos bio precizan. Do finiša meča bilo je 2:0, a onda je prvo Mjuriel smanjio na 2:1, a sigurnu pobedu za Madriđane potvrdio je Asensio.

Što se tiče Mančester Sitija sve je bilo jasno posle prvog meča, koji je dobijen 2:0. I u drugom je bio isti rezultat u Budimpešti, gde je Siti bio formalni domaćin. Golove su postigli De Brujne i Gundoan za potvrdu prolaza među osam najboljih.

Tok meča:

13′ GOOOOLLLLL!!!!!! Posle dve šanse Fila Fodena Mančester Siti dolazi do gola. Rijad Marez odlično je proigrao Kevina de Brujnea, a Belgijanac se upisao u strelce i povećao vođstvo Građana u ukupnom rezultatu na 3:0.

18′ GOOOOLLLLL!!!!!! Siti ne staje i polako overava plasman među osam najboljih. Ovog puta je strelac Gundoan a asistent Fil Foden.

34′ GOOOOLLLLL!!!!!! Gol i u Madridu. Kao i pre nekoliko dana protiv Elćea i sada su golu kumovali Luka Modrić i Karim Benzema koji je još jednom potvrdio da je jedan od najboljih špiceva u Ligi šampiona.

Poluvreme. Mančester Siti ubedljivo vodi protiv Borusije u Budimpešti golovima De Brujnea i Gundoana i sa ukupnih 4:0 pravo čudo mora da se desi da ostanu bez četvrtfinala. Veoma blizu osam najboljih je i Real koji vodi u Madridu protiv Atalante 1:0 golom Benzeme i ukupno 2:0.

59′ GOOOOLLLLLL!!!!!! Real vodi 2:0 i pravi Atalanti nemoguć posao. Dobili su Madriđani penal, a kapiten Serhio Ramos bio je precizan i sada gosti u narednih pola sata moraju da postignu tri gola za prolaz.

83′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Atalanta postiže gol i smanjuje rezultat na 2:1 i na taj način pruža kakvu, takvu nadu u poslednjih 10 minuta.

85′ GOOOOLLLLL!!!!!! Munjevit odgovor Reala. Lukas Vaskes proigrava Markosa Asensija, koji vraća dva gola prednosti i praktično overava prolaz kraljevskog kluba.

Kraj. Očekivano Mančester Siti i Real Madrid odbranili su prednost iz prvih mečeva u gostima i plasirali se u četvrtfinale.