Tuhel zaključao Simeonea: Čelsi i Bajern u četvrtfinalu

Champions League 17. mar 202122:52 > 23:18 16 komentara
Getty Image/ Pool / Pool

Poslednja dva četvrtfinalista Lige šampiona su minhenski Bajern i londonski Čelsi pošto su slavili protiv Lacija i Atletika i u revanš mečevima osmine finala.

Bajern je već posle prvog meča praktično overio prolaz, s obzirom da je iz Rima poneo 4:1. Zapretili su gosti preko Luisa Alberta i kapitena na ovom meču Sergeja Milinković-Savića, ali su Bavarci prolaz overili preko Roberta Levandovskog, koji je postigao gol sa penala i njegove zamene Čupo Motana. Konačnih 2:1 za Bajern postavio je Parolo.

Mnogo više vatre i neizvesnosti očekivalo se na Stamford Bridžu, s obzirom da je Čelsi u Madridu protiv Atletika slavio „samo“ 1:0. Međutim, Tuhel je pokazao dojučerašnjem majstoru čuvanja rezultata Dijegu Simeoneu, kako se to radi. Plavci su proaktivnom igrom, posedom i napadom u stvari čuvali to vođstvo, a na kraju i slavili u revanšu 2:0. U prvom poluvremenu gol je postigao Hakim Ziješ na asistenciju Tima Vernera, a u četvrtom minutu nadoknade Emerson je povisio na 2:0, a prethodno je Atletiko u 82. minutu ostao sa igračem manje zbog direktnog crvenog kartona Stefana Savića.

Pored Bajerna i Čelsija u četvrtfinale Lige šampiona još ranije su se plasirali PSŽ, Liverpul, Borusija Dortmund, Porto, Mančester Siti i Real Madrid.

Tok meča:

32′ GOOOOLLLLLL!!!!!!! Posle nekoliko dobrih prilika Lacija Bajern je taj koji dolazi do vođstva. Strelac je, a ko drugi nego Robert Levandovski, ovog puta sa penala. Laciju sada trebaju četiri gola ali za produžetak.

34′ GOOOOLLLLL!!!!!!! Pogodak i na Stamford Bridžu. Čelsi dolazi do vođstva, strelac je Hakim Ziješ posle asistencije Tima Vernera. Jasno je da neće biti produžetka, a Jorgandžijama su i dalje potrebna dva gola za prolaz.

Poluvreme. Razlika u odnosu na početak utakmice je ta da su Bajern i Čelsi još bliži četvrtfinalu. Lacio jeste krenuo ambiciozno, ali Luis Alberto i Sergej Milinković-Savić nisu iskoristili obećavajuće šanse. Bajern jeste i golom Levandovskog iz penala vodi. U Londonu se očekivala veća borba, ali Čelsi nastavlja pod Tuhelom da igra  veoma dobro i kao plod te igre je gol Hakima Ziješa za vođstvo.

73′ GOOOOLLLLLL!!!!!! Bajern završava priču sa Lacijom, ako je posle prvog meča uopšte i postojala. Vodi 2:0 a gol je postigao Čupo Motan koji je dva minuta ranije ušao umesto Levandovskog.

82′ GOOOOOLLLLL!!!!!! Konačno i Lacio trese mrežu Nibela. Parolo koristi asistenciju Pereire i smanjuje na 2:1. Možda Lacio i izbegne poraz u revanšu na Alijanc Areni ali pitanje učesnika četvrtfinala je kristalno jasno.

82′ Iako ima dovoljno vremena da proba da izbori prolaz, nervi igrača Atletiko Madrida sve su tanji. Definitivno Tuhelovom Čelsiju nije lako dati gol, a koliko su frustrirani gosti videlo se na potezu Stefana Savića koji je zaslužio crveni karton i ostavio svoj tim sa 10 igrača.

90+4 GOOOOLLLLLL!!!!!!! Emerson overava prolaz Čelsija. Plavci dobijaju Atletiko 2:0 i ukupnih 3:0 deluje impozantno pred četvrtfinale.

Kraj. Čuda u Minhenu i Londonu nije bilo. Bajern i Čelsi su zabeležili pobede i u revanšu i rutinski izborili plasman među osam najboljih.