Stanković: Ako revanš odigramo kao protiv Kairata…

Dejan Stanković
Guliver Image / PredragxMilosavljevic

Šef stručnog štaba Crvene zvezde Dejan Stanković govorio je za medije u Moldaviji pred revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona protiv Šerifa iz Tiraspolja. Insistirao je na značaju meča i rekao da crveno-beli nemaju većih kadrovskih problema.

U prvom meču u Beogradu prethodne nedelje bilo je 1:1 na stadionu „Rajko Mitić“.

Povezano:

„Kada je u pitanju zdravstveni bilten, Pavkov je trenirao samo jedan dan sa ekipom, imao je temperaturu, kao i Babić. Babić je imao dva treninga, dok je Pavkov odradio jedan trening, mislim da je to nedovoljno i ne možemo od njega da očekujemo stopostotan napor, posle sedam ili osam dana ne deluje mi da bi momka stavili u neku situaciju jer je bio van stroja nekoliko dana pod temperaturom. Dioni nema nikakav problem, jednostavno je ušao u roster, kao i par igrača koji su odmorili utakmicu da bi bili maksimalno spremni za sutrašnji meč. Što se tiče ostatka ekipe, igra se puno utakmica, na to smo navikli, mali umor, mali udarci, ali ništa specijalno. Očekujem drugačiju utakmicu, drugačijih prvih pola sata sa naše strane. Mislim da smo dosta toga ostavili njima u prvih pola sata meča, posle primljenog gola je sve bilo dobro, onako kako je trebalo da izgledamo na početku. Igrali smo prošle godine mečeve ’in-aut’ i to u gostima. Znate kakva je bila situacija prošle godine tri utakmice – tri u gostima, odluka je morala da padne u 90 minuta. Ja verujem u momke, dobro smo radili, znamo šta radimo i kako spremamo mečeve, kako nastupamo, na koji način oni imaju svoj kvalitet. Govorio sam da su to momci dosta brzi, talentovani, sa induvidualnim kvalitetom, jednostavno ako im to ’razbiješ’ imaš veće šanse da prođeš. Očekujemo jednu momačku utakmicu od strane ovih momaka“, izjavio je Dejan Stanković.

Trener crveno-belih je potom uporedio revanš sa Šerifom sa mečom protiv Kairata u kojem je Zvezda apsolutno dominirala i popravila sve greške iz prvog duela.

Mislim da će biti različito, pritisak je uvek tu. Igrati za Zvezdu i biti u Crvenoj zvezdi samo po sebi nosi dozu velikog pritiska pogotovo što je jedan rezultat, ako bude sve kako treba, uradili smo bolji start nego prošle sezone. Prošle godine smo ispali u trećem krugu, ako prođemo dalje, to je pomak prema napred, tako da imamo taj pritisak rezultata i pritisak ka nečem boljem u novoj sezoni. Znamo koliko to donosi samom klubu, znamo šta to znači za navijače i za same igrače. Radimo na tome i nećemo odustati, znamo da je svima to mnogo važno tako da pritisak postoji. Zavisi od nas kako ćemo ući u meč, ako uđemo onako kako treba, kako mi znamo, kao što je to bilo protiv Kairata mogu samo da budem optimista. Svesni smo da smo u prvoj utakmici imali malu konfuziju, ali mogu da razumem da se to dešava. Zbog važnosti meča, punog stadiona i atmosfere. Meni je samo bitno da taj odnos kao što je bio protiv Kairata bude od prvog minuta. Ako tako bude bilo, a ubeđen sam da hoće imamo velike šanse da prođemo dalje“, rekao je trener crveno-belih.