Tadić i Ajaks se ispromašivali, Liverpul ih surovo kaznio

Champions League 26. okt 202222:552 komentara
Liverpul Ajaks Darvin Nunjez Liverpool's Darwin Nunez scores their second goal Champions League - Group A - Ajax Amsterdam v Liverpool
REUTERS/Piroschka Van De Wouw

Fudbaleri Liverpula i Napolija ubedljivo su pobedili Ajaksa, odnosno Rendžers u utakmicama pretposlednjeg petog kola A grupe Lige šampiona.

Liga šampiona

Oba meča ove grupe igrana su na stadionima koji nose imena slavnih fudbalera – „Johan Krojf“ u Amsterdamu i „Dijego Armando Maradona“ u Napulju.

Ajaks je u Amsterdamu ugostio Liverpul, koji je na početku meča bio potpuno u podređenom položaju. Engleski tim je prvi put zapretio tek nakon pola sata igre. S druge strane, odlične prilike za domaći tim propusitli su Stiven Berhuis (pogodio stativu u 2. minutu), Horhe Sančez, Dušan Tadić

I kako to obično biva, kad jedan tim ne iskoristi svoje šanse, usledi kazna: igrao se 42. minutu, kapiten gostiju Džordan Henderson sjajno je sa leve strane spoljnom proigrao Mohameda Salaha što Egipćanin ne propušta – 0:1!

(Timber i Bergvajn iz Ajaksa i Firmino iz Liverpula) Ajaks Liverpul Firmino Liverpool's Roberto Firmino in action with Ajax Amsterdam's Jurrien Timber and Steven Bergwijn Champions League - Group A - Ajax Amsterdam v Liverpool
REUTERS/Piroschka Van De Wouw (Timber i Bergvajn iz Ajaksa i Firmino iz Liverpula)

Samo dva minuta kasnije moglo je da bude 0:2, ali Darvin Nunjez ne koristi dodavanje Firmina „kao na tacni“, umesto da ubaci loptu u praznu mrežu pogodio je samo – stativu.

Darvin se ispravio na startu drugog poluvremena, korner je izveo igrač utakmice Endi Robertson, a Urugvajac efektno udarcem glavom savladao vaterana na golu Ajaksa, 38-godišnjeg Remka Pasvera.

Samo dva minuta kasnije mladi Harvi Eliot koristi dodavanje Mo Salaha i postavlja konačnih – 0:3!

(Harvi Eliot i Firmino) Liverpul Liverpool's Harvey Elliott celebrates scoring their third goal with Roberto Firmino Champions League - Group A - Ajax Amsterdam v Liverpool
REUTERS/Piroschka Van De Wouw (Harvi Eliot i Firmino)

Za Liverpul je u drugom poluvremenu zaigrao i 18-godišnji Stefan Bajčetić.

U drugom meču ove grupe nije bilo neizvesnosti. Napoli je očekivano savladao tim Rendžersa, jedini tim u ovoj grupi bez ijednog boda.

Posle samo 16 minuta domaći tim je poveo sa 2:0 golovima Argentinca Đovanija Simeonea, sina trenera madridskog Atletika Čola Simeonea. Prvi na dodavanje kapitena Lorencija, drugi nakon centaršuta Marija Ruija.

(Efikasni Đovani Simeone) Napoli's Giovanni Simeone celebrates scoring their first goal Champions League - Group A - Napoli v Rangers
REUTERS/Ciro De Luca (Efikasni Đovani Simeone postigao je dva gola)

Konačan rezultat 3:0 postavio je Norvežanin Leo Estigard u 80. minutu uz pomoć Raspadorija.

Ovde je sve rešeno, Napoli i Liverpul idu u nokaut fazi, a u poslednjem kolu na Enfildu u međusobnom duelu engleski tim će eventualno imati priliku da nadoknadi veliki minus iz Napulja (1:4) i dođe do prvog mesta u grupi.

Rezultati: Ajaks – Liverpul 0:3 (Salah 42, D. Nunjez 49, Eliot 52), Napoli – Rendžers 3:0 (Đ. Simeone 11, 16, Estigard 80)