LŠ: De Brujne probio Čolov zid, Liverpul siguran u Lisabonu

Champions League 5. apr 202223:00 > 06. apr 2022 0:15 1 komentar
Mančester Siti Atletiko Madrid Kevin de Brujne Manchester City's Kevin De Bruyne celebrates after scoring his side's opening goal during the Champions League, first leg, quarterfinal soccer match between Manchester City and Atletico Madrid at the Etihad Stadium, in Manchester, Tuesday, April 5, 2022. Britain Soccer Champions League
(AP Photo/Dave Thompson via Guliver)

Nakon prvih utakmica prvih četvrtfinalnih mečeva Lige šampiona prednost su stekli engleski timovi. Fudbaleri Liverpula su kao gosti u Lisabonu pobedili tim Benfike sa 3:1, dok je u duelu Mančester Sitija i Atletiko Madrida bilo 1:0 za Građane. Revanši su sledeće srede, 13. aprila.

Povezane vesti

Liverpul je nakon mnogo bolje igre u prvom poluvremenu i vođstva od 2:0 golovima Konatea i Manea, dozvolio Benfiki da uzvrati ugarac preko Darvina Nunjeza nakon greške Konatea, ali je bivši igrač Porta Luis Dijaz u finišu meča doneo engleskom timu sigurnu pobedu od 3:1.

U Mančesteru je Siti bio bolji rival, ali je sve do 70. minuta odbrana Atletika na čelu sa golmanom Janom Oblakom odolevala napadima Gvarduiolinog tima. Tada je Kevin de Brujne konačno otključao branu Čolovog tima.

Revanši su u sredu 13. aprila. Engleski timovi su favoriti na papiru u ovim dvomečima, ali daleko od toga da će im biti lako da eliminišu dve slavne ekipe sa Pirinejskog poluostrva.

Benfika je je do ove faze stigla nakon podviga u duelu sa Ajaksom (2:2, 1:0), dok je Čolov tim napravio još veći uspeh eliminisavši Mančester Junajted (1:1, 1:0).

Liverpul je izašao kao pobednik protiv još jednog evropskog giganta milanskog Intera (2:0, 0:1), dok su Gvardiolini Građani bili ubedljivi protiv lisabonskog Sportinga (5:0, 0:0).

Liverpul Liverpool's Ibrahima Konate celebrates scoring their first goal Champions League - Quarter Final - First Leg - Benfica v Liverpool
Action Images via Reuters/Matthew Childs (Konate je doveo Liverpul u vođstvo)

Atletiko je uprkos kritikama da igra defanzivan fudbal pobedio na tri od prpethodna četiri gostovanja u Ligi šampiona. Poslednji put je to bilo na Old Trafordu (1:0) protiv Sitijevog gradskog rivala Junajteda.

Kevin de Brujne je jubilarni 50. put zaigrao za Siti u Ligi šampiona i obeležio ga golom, koji je presudio na meču sa gostima iz Madrida.

Za Pepov tim su meč počeli:

Ederson – Stouns, Laporte, Ake, Kanselo – De Brujne, Rodri, Gundogan – Marez, Sterling, Bernardo Silva.

Na klupi su ostali Foden, Griliš, Gabrijel Žesus, Fernandinjo…

Čolo Simeone je Građanima suprotstavio sledeći tim:

Oblak – Lodi, Mandava, Savić, Felipe, Vrsaljko – Koke, Kondogbija, Ljorente – Grizman, Žoao Feliks.

Šansu u nastavku su čekali Južnoamerikanci Luis Suarez, Korea, De Paul…

Liverpul Liverpool's Mohamed Salah during the warm up before the match Champions League - Quarter Final - First Leg - Benfica v Liverpool
REUTERS/Pedro Nunes

Menadžer Crvenih Jirgen Klop napravio je šest izmena u odnosu na tim koji je za vikend pobedio Votford. Odlučio je da na klupi ostavi Žotu, Firmina, kapitena Hendersona… Sastav je bio sledeći:

Alison – Aleksander-Arnold, Konate, Van Dajk, Robertson – Fabinjo, Keita, Tijago Alkantara – Mane, Luis Dijaz, Salah.

Najveći adut Benfike je Urugvajac Darvin Nunjez koga je Nelson Verisimo odmarao u poslednjem meču Primeire (ušao u drugom poluvremenu). Sad je zauzeo mesto u špicu napada. Sastav „Orlova“:

Vlahodimos – Žilberto, Otamendi, Fertongen, Grimaldo – Silva, Vejgl, Tarabt, Everton – Ramos, Darvin Nunez. Na klupi je između ostalih i srpski reprezentativac Nemanja Radonjić.

Liverpul ima šansu da ostvari pet uzastopnih pobeda u Kupu/Ligi šampiona drugi put u istoriji, prvi put još od 1983/84 kad je Redse vodio Džoe Fagan.

Obe utakmice mogli ste da pratiti uživo na portalu Sport Kluba.

SofaScore
SofaScore

Uživo:

98′ – kraj u Lisabonu, 3:1 za Liverpul

97′ – velika prilika za Žotu da dotuče Benfiku posle novog kiksa Otamendija

90′ – U Lisabonu će se igrati još tri minuta

93′ – Kraj na Etihadu: Mančester Siti – Atletiko Madrid 1:0

92′ – pljušte žuti kartoni u Mančesteru

Liverpul Van Dajk Liverpool's Virgil van Dijk celebrates after the match  Champions League - Quarter Final - First Leg - Benfica v Liverpool
REUTERS/Pedro Nunes (Virdžil van Dajk)

87′ – GOOOLLLL!!! 3:1 za Liverpul! Odlično je asistirao Keita, a gol postigao Luis Dijaz bivši igrač Porta

90′ – na Etihadu je u toku 90. minut, u Lisabonu tek 87…

86′ – novi pokušaj De Brujnea, ali lopta odlazi iznad gola

83′ – gužva u Mančesteru, na kraju žuti karton dobio Korea koji je u drugom poluvremenu zaigrao za Atletiko

82′ – šansa za Liverpul, ali loša završnica Luisa Dijaza

75′ – poslednjih petnaestak minuta, na oba meča vode engleski timovi

70′ – GOOOLLL!! Vodi Siti! Strelac Kevin de Brujne posle akcije Fila Fodena. Pep je uveo pravog džoketa!

68′ – Benfika je tražila penal, ali sudija Hesus Hil Manzano (Španija) nije tako mislio posle duela Darvina Nunjeza i Virdžila van Dajka

66′ – mnogo manje uzbuđenja u Mančesteru, Siti traži način da zatrese Oblakovu mrežu, ali Atletiko se za sada odlično brani

Rahim Sterling Mančester Siti Atletiko Madrid Raheem Sterling of Manchester City is challenged by Koke of Atletico Madrid during the UEFA Champions League Quarter Final Leg One match between Manchester City and Atletico Madrid at City of Manchester Stadium on April 05, 2022 in Manchester, England. Manchester City v Atlético Madrid Quarter Final Leg One - UEFA Champions League
(Photo by Clive Brunskill/Getty Images – Koke i Sterling)

61′ – Trostruka izmena Jirgena Klopa: Firmino, Henderson i Žota zamenili su Manea, Alkantaru i Salaha u timu Liverpula

60′ – Ofanziva Benfike, nova velika šansa, šutirao je Everton, ali je Alison odbranio

58′ – Žuti karton za Tijaga Alkantaru (Liverpul)

57′ – Kevin de Brujne je zapretio iz slobodnog udarca, ali je Jan Oblak prozreo njegovu nameru

55′ – nova velika šansa za Benfiku, ali je Drvin Nunjez ovog puta bio neprecizan, domaćin je trenutno bolji

Benfika Liverpul Darvin Nunjrz Benfica's Darwin Nunez, centre, celebrates after scoring his side's first goal during the Champions League quarterfinals, first leg, soccer match between Benfica and Liverpool at the Luz stadium in Lisbon, Tuesday, April 5, 2022. Portugal Soccer Champions League
(AP Photo/Armando Franca via Guliver)

49′ – GOOOLLL!!! Benfika je smanjila zaostatak – 1:2! Konate je promašio loptu, a Darvin Nunjez smireno poslao loptu iza leđa golmana Alisona

46′ – počela su druga poluvremena u Mančesteru i Lisabonu

45′ – poluvreme i u Lisabonu, vođstvo Liverpula od 2:0

45′ – kakva kontra Liverpula, kakvo progiravanje Aleksandera Arnolda za Salaha, ali Egipćanin nije uspeo da nadmudri Vlahopulosa

45′ – poluvreme na Etihadu bez golova

34′ – GOOOLLLL!!! Liverpul vodi 2:0! Sjajna lopta Aleksandera Arnolda, Luis Dijaz je glavom proigrao Manea, a Senegalac postigao treći gol u LŠ ove sezone

33′ – najbolja prilika za Benfiku, kapiten Otamendi je mogao da izjednači, ali je glavom šutirao pored gola

Mančester Siti Atletiko Madrid Bernardo Silva 20 of Manchester City battles with Jan Oblak 13 of Atletico Madrid Manchester City v Atletico Madrid Champions League 05/04/2022. Quarter Final 1st Leg Bernardo Silva (20) of Manchester C
Nigel Keene PSI/via Guliver

33′ – Građani i dalje pletu mrežu, ali za sada Čolova vojska odbija sve napade Pepovog tima

25′ – u prvih 25 minuta čak osam pokušaja igrača Liverpula, pritisak igrača u žutim dresovima

24′ – Nova šansa za Liverpul, Keita je proigrao Luisa Dijaza, ali je golman Benfike prozreo ovaj pokušaj Kolumbijca

23′ – Liverpul je trenutno mnogo bolji od Benfike, ali zapretio je i domaćin preko Evertona

21′ – Marez i Gundogan su vrebali, ali Jan Oblak za sada može da bude spokojan

Liverpul Benfika Ibrahima Konate defender of Liverpool FC celebrates a goal during the UEFA Champions League quarter final first leg match between SL Benfica and Liverpool FC on April 04, 2022 in Lisbon, Portugal. Ibrahima Konate defender of Liverpool FC celebrates a goal during the UEFA Champions League quarter final first leg matc
Valter Gouveia/SPP via Guliver

17′ – GOOOLLLL!!! Liverpul vodi u Lisabonu golom Ibrahima Konatea nakon centaršuta Endija Robertsona iz kornera.

14′ – Nadali su se Građani da bi mogli da dobiju penal pošro je oboren Bernardo Silva, ali sudija Kovač nije mislio tako

Benfika Liverpul Liverpool's Sadio Mane in action with Benfica's Adel Taarabt Champions League - Quarter Final - First Leg - Benfica v Liverpool
Action Images via Reuters/Matthew Childs

09′ – Nova opasnost za Benfiku, ali Salah nije bio precizan, odmah posle njega zapretili su i Mane i Trent Aleksander-Arnold, ali je golman Vlahopulos bio na mestu

08′ – prva prilika za Liverpul, u akciji je dio Luis Dijaz, ali ni Mane ni Salah nisu uspeli da prihvate loptu kako treba

Action Images via Reuters/Lee Smith

05′ – Klasika na Etihadu, Građani strpljivo pletu mrežu oko Čolovog bedema

00′ – Utakmice su počele

Liga šampiona logo General view of a Champions League logo on an umbrella before the match Champions League - Quarter Final - First Leg - Manchester City v Atletico Madrid