Loš početak kvalifikacija: Zvezda poražena u Kazahstanu

Champions League 21. jul. 202115:37 > 18:3176 komentara
FK Crvena zvezda

Fudbaleri Crvene zvezde porazom su započeli pohod na Ligu šampiona. Bolji od srpskog šampiona u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za elitno takmičenje bio je kazahstanski Kairat, koji je na svom terenu u Almatiju slavio sa 2:1 (1:0).

Izuzetno lošu utakmicu, uz izostanak prave energije, odigrala je ekipa Dejana Stankovića protiv prvaka Kazahstana. U napadu ništa nije funkcionisalo, lopta je išla sporo i bezidejno, ofanzivni deo je bio potpuno odsečen od ostatka tima, pa je Zvezda većim delom meča imala problem i da prenese loptu na polovinu rivala.

Ni odbrana, na drugoj strani, nije ulivala sigurnost. U mnogim situacijama delovala je izuzetno neuigrano. Pre svega, kod prekida. Upravo je to način na koji je Kairat došao do golova i pobede.

U 24. minutu Sujumbajev je izveo korner sa desne strane, a Hose Kante natrčao na peterac i neometan zakucao loptu iza leđa Milana Borjana.

Nešto slično viđeno je i u 79. kada je doskorašnji štoper Partizana Maki Banjak doneo trijumf domaćinu. Ponovo je korner bio koban po crveno-bele. Na odbijenu loptu, loše postavljenoj odbrani pobegao je Banjak i usamljen sa desetak metara postavio konačan rezultat.

U međuvremenu, Beograđani su do pogotka za kakvu-takvu nadu stigli posle autogola Dina Mikanovića u 56. minutu. Posle jedine prave akcije i oštrog centaršuta Milana Gajića sa desne strane, hrvatski bek je loše zahvatio loptu na drugoj stativi i poslao ju je u sopstvenu mrežu.

Posle izjednačenja su crveno-beli zaigrali bolje. Imali su dve prilike preko Nenada Krstičića i Gelora Kanga, ali ih je pomenuti gol Banjaka u potpunosti izbacio iz koloseka i Kairat je manje-više rutinski priveo posao kraju.

Zvezda će prolaz u treću rundu tražiti sledeće srede u Beogradu. Podsetimo, od ove sezone ne važi pravilo gola u gostima, tako da je srpskom šampionu neophodan trijumf na Marakani od barem dva pogotka razlike.

Pobednik ovog dvomeča čeka Alaškert ili Šerif. Moldavci su dobili prvi meč u Jermeniji sa 1:0.

Tok utakmice mogli ste da pratite uz naš sajt.

Sastavi:

Kairat (4-3-3): Pokatilov – Milanković, Dugalić, Alil, Sujumbajev – Poljakov, Kosović, Hovhanlsjan – Šušenačev, Lav, Kante.

Crvena zvezda (4-2-3-1): Borjan – Gajić, Dragović, Pankov, Rodić – Sanogo, Krstičić – Ben, Ivanić, Katai – Pavkov.

Sudija: Hamit Umit Meler (Turska)

Počela je utakmica!

3′ – Velika šansa za domaće. Hovhanisjan je lako prošao Dragovića i šutirao, ali je Borjan sjajno intervenisao.

5′ – Konfuzan početak crveno-belih, koji imaju velike probleme u iznošenju lopte.

7′ – Zapretila je i Zvezda. Ben je šutirao sa distance direktno u Pokatilova.

10′ – Uspeli su Beograđani da umire pritisak protivnika i prebace težište na njegovu polovinu.

13′ – Prinudna promena u Kairatu. Nekadašnji vezista Partizana Nebojša Kosović doživeo je povredu, pa ga je zamenio Jan Vorogovski.

17′ – Kairat konkretniji sve vreme. Zvezda za sada bez jasne ideje u napadu.

20′ – Vagner Lav se okrenuo i šutirao sa dvadesetak metara, udarac je izblokiran.

23′ – Gol! Kairat vodi sa 1:0, strelac je Hos Kante! Posle kornera sa desne strane, napadač domaćih je natrčao na peterac i neometan glavom zakucao loptu u mrežu.

28′ – Veoma loša Zvezda u uvodnih pola sata igre. Bez ideje i prave energije igraju crveno-beli.

30′ – Ivanić je probio po levoj strani i poslao pas po zemlji u sredinu gde nije bilo Zvezdinih igrača.

34′ – Ništa se nabolje po crveno-bele nije promenilo ni nastavku poluvremena. Kairat zadaje velike probleme presingom.

38′ – Nešto konkretniji pokušaji u poslednjih desetak minuta, ali bez završnog pasa. Pavkov neprimetan i odsečen od ostatka tima.

43′ – Najbolji šansa za Zvezdu. Katai probio po levoj strani, ušao u šesnaesterac i šutirao, ali ga je Mikanović izblokirao.

45′ – Bila je to poslednja zanimljiva situacija u prvom poluvremenu.

Poluvreme: Kairat – Crvena zvezda 1:0.

Počelo je drugo poluvreme!
46′ – Promena u Zvezdi. Umesto neprimetnog Milana Pavkova u igri je Loi Dioni.

50′ – Posle centaršuta sa leve strane i odbijene lopte golmana Poktailova, Krstičić je zahvatio volej, ali je lopta otišla preko gola.

54′ – Novi prodor Kataija nije završen dobrim udarcem.

56′ – Goooool! Crvena zvezda je izjednačila na 1:1, autogol je postigao Dino Mikanović! Posle dobre akcije crveno-belih i oštrog centaršuta Milana Gajića sa desne strane, hrvatski bek je loše zahvatio loptu na drugoj stativi i poslao ju je u sopstvenu mrežu.

60′ – Mnogo bolja predstava crveno-belih u drugom poluvremenu. I posle izjednačenja nastavili su da pritiskaju.

66′ – Ponovo je Kairat pretio posle kornera. Gužvu u šesnaestercu otklonio je Sanogo.

68′ – Još jedna izmena u Zvezdi. Umornog Mirka Ivanića zamenio je Gelor Kanga.

73′ – Krstičič je lako mogao do pogotka, šutirao je sa ivice šesnaesterca, ali su defanzivci domaćih uklizali i izblokirali udarac.

77′ – Novi ozbiljan pokušaj Zvezde. Ovoga puta tukao je Kanga, ali je Pokatilov dobro reagovao.

80′ – Gol! Kairat ponovo vodi, strelac je Maki Banjak! Ponovo je korner bio koban po crveno-bele. Loše postavljenoj odbrani pobegao je doskorašnji štoper Partizana i neometan sa desetak metara savladao Milana Borjana.

82′ – Dioni je prvi put napravio nešto konkretnije. Šutirao je sa ivice šesnaesterca pored stative.

85′ – Sve je manje vremena za crveno-bele…

89′ – Velika šansa za Zvezdu. Dioni je izbio pred Pokatilova, ali je golman domaćih ušao u šut i spasao svoj tim.

90′ – Tri minuta nadoknade u Almatiju.

Kraj utakmice: Kairat – Crvena zvezda 2:1.