Zvezda sa golom minusa iz Haife, očajno drugo poluvreme

Champions League 17. avg 202222:47 > 23:17 18 komentara
FK Crvena zvezda

Mogli su crveno-beli mnogo bolje da prođu u Haifi, vodili su na poluvremenu sa 2:1, ali su potom bili ispod svakog nivoa u drugom poluvremenu, Makabi će u Beograd doputovati sa golom prednosti – 3:2. vak Izraela Makabi Haifa je ekipa za svaki respekt.

Crvena zvezda je poražena u prvom meču plej-ofa za Ligu šampiona od Makabi Haife u Izraelu – 3:2. Obilovao je meč preokretima, domaći su odlično počeli i terensku inicijativu su krunisali pogotkom Pjeroa, koji je zadavao velike muke odbrani crveno-belih, pre svih Erakoviću.

Posle prodora Hazize u 18. minutu i loše reakcije odbrane Zvezde, pa i golmana Borjana, reprezentativac Haitija se odlično snašao, postigao je prvi gol na meču – 1:0.

U jeku inicijative domaćih imala je Crvena zvezda mnogo sreće, u 25. minutu Katai je šutirao, lopta je pogodila Pešića, promenila pravac i prevarila golmana Koena – 1:1. Od tog trenutka, do kraja prvog poluvremena, sve je bilo na strani crveno-belih.

Sofascore

Bili su Beograđani izuzetno opasni, posebno po bokovima, velike probleme Izraelcima pravili su pre svega Bukari i Ivanić. I posle jedne takve akcije iz 39. minuta crveno-beli su preokrenuli, akciju je začeo Ivanić, na kraju je Bukari dodao do Kange, koji je neodbranjivo šutirao sa 17 metara – 1:2.

Ipak, drugo poluvreme bilo je vrlo loše po Crvenu zvezdu. Ostaje pitanje šta je svojim pulenima savetovao Dejan Stanković, ali činjenica je da su domaći bili mnogo bolji. Manifestovalo se to i na semaforu, Makabi je u kratkom vremenskom intervaku uspeo da preokrene.

Izjednačenje je doneo Pjero u 51. minutu, posle centaršuta Hazize, glavom je zahvatio loptu koja je preletela Dragovića, a do nje nije stigao ni Milunović – 2:2. Deset minuta kasnije, Šeri je ostao usamljen, a nemoćni Borjan je samo poglednom ispratio loptu koja je odsela u njegovoj mreži – 3:2.