Uspavanka, pa gol sezone! Čelsi je u polufinalu LŠ

Champions League 13. apr 202120:56 > 23:01 6 komentara
Ris Džejms
Photo by Fran Santiago/Getty Images

Fudbaleri Čelsija eliminisali su Porto i plasirali su se u polufinale Lige šampiona prvi put od sezone 2013/2014. Posle trijumfa 2:0 u prvoj utakmici, Plavci su u revanšu izgubili od Porta 1:0 spektakularnim golom Taremija u 94. minutu.

Obe utakmice igrane su u Sevilji, zbog restrikcija u vezi s virusom korona, a u revanšu je Tuhelov tim bio nominalni domaćin.

Čelsi će se u polufinalu sastati sa boljim iz okršaja Real Madrid – Liverpul, u kojem je Real dobio prvi meč kod kuće sa 3:1. Kada je prethodni put došao do polufinala LŠ, londonski tim ispao je od Atletiko Madrida.

Revanš je bio poprilično dosadan. Čelsi nije želeo da srlja, uglavnom se orijentisao na kontre i tako pretio. Jednom je Pulišić loše zahvatio loptu, a Mauntov udarac je izblokiran.

Povezane vesti

Na drugoj strani, tim koji vodi Serđo Konseisao nije uspeo da stvori nijednu pravu šansu. Udarac Korone posle lošije reakcije Čilvela u prvom poluvremenu završio je preko gola, a Plavci su lako odbijali sve pokušaje napada portugalskog tima. Tako je bilo sve do nadokande vremena. I, kad se samo čekao kraj, videli smo golčinu! Nanu je centrirao s desne strane, a Taremi je uhvatio fantastične makazice i postigao jedan od najlepših golova u sezoni.

Ipak, vremena za nešto više nije bilo, pa je Čelsi prošao dalje.

Srpski fudbaler Marko Grujić na svoj 25. rođendan igrao je do 63. minuta.

U drugom meču dana Pari Sen Žermen je eliminisao Bajern, a izveštaj s tog meča pročitajte OVDE.

Čelsi (3-4-3): Mendi – Aspilikueta, Ridiger, Silva – Džejms, Čilvel, Žoržinjo, Kante – Maunt (Ziješ 86′), Pulišić, Haverc (Žiru 92′).
Porto (4-3-3): Marčesin, Manafa (Nanu 75′), Sanusi, Mbemba, Pepe – Oliveira (Vieira 84′), Grujić (Taremi 63′), Uribe – Korona (Luis Dijaz 75′), Otavio, Marega (Evanilsom 75′).

Tok meča:

KRAJ. Čelsi je u polufinalu.

90+4. min. Kad se samo čekao kraj, videli smo golčinu! Nanu je centrirao s desne strane, a Taremi je uhvatio fantastične makazice i postigao jedan od najlepših golova u sezoni.

75. min. Ništa se ne dešava, ovo je jedna od retkih situacija kada nije tolika šteta što nema publike na tribinama.

65. min. Imao je Maunt jedan pokušaj u međuvremenu, ali utakmica je uglavnom uspavanka. Taremi pokušava glavom, ali nedovoljno snažno, pa Mendi hvata.

54. min. Dosadan početak drugog poluvremena, a onda kontra Čelsija. Maunt do Čilvela, koji centrira, ali Pulišić se nije dobro namestio za šut i nije na pravi način zahvatio loptu sa udaljenosti od sedam metara.

45. min. Tvrdo prvo poluvreme. Čelsi nema razloga da srlja, a Porto ne uspeva da dođe do prave situacije za gol.

33. min. Posle dubinskog dodavanja Manafe, Čilvel nije uspeo da interveniše, a Korona sa petnaest metara šutira preko gola.

27. min. Slično kao i prošli put. Igra se na polovini Čelsija, ali onda sevne kontra Plavaca. Sada je Kante pronašao Haverca, a njegov udarac blokira Pepe.

19. min. Napada Porto uglavnom, a Čelsi je organizovao kontru koja je okončana šutom Džejmsa po zemlji, pored desne stative.

11. min. Greška Mendija, ali Tijago Silva blokira Koronin udarac.

10. min. U prvih desetak minuta nešto bolji je Porto, mada je i Čelsi imao pokušaj preko Maunta. Bez većih šansi.