Pirova pobeda Bajerna, PSŽ u polufinalu Lige šampiona

Champions League 13. apr 202121:00 > 23:04 29 komentara
Matthias Hangst/Getty Images

Bajern je pobedio PSŽ u gostima 1:0 golom Čupo Motinga, ali u polufinale Lige šampiona ide tim iz Pariza, koji je dobio prvi meč u Minhenu 3:2. Za mesto u finalu šampion Francuske će igrati sa pobednikom meča Mančester siti - Borusija Dortmund.

Pari Sen Žermen je imao više šansi, Nejmar je tri puta pogađao okvir gola. Bajern je promašaje uspeo da kazni u prvom poluvremenu. Međutim, u nastavku i pored nekoliko ozbiljnih situacija nisu uspeli da daju drugi gol koji bi ih odveo u polufinale.

Evropa će dobiti novog šampiona, a PSŽ se na neki način revanširao Bavarcima za poraz u prošlogodišnjem finalu najkvalitetnijeg evropskog klupskog takmičenja.

U drugom četvrtfinalu večeri igrali su Čelsi i Porto.

Tok meča:

Veliku šansu za PSŽ propustio je Kilijan Embape u trećem minutu. Šut iskosa je prošao pokraj desne stative Bajerna. Bajern na startu ima inicijativu, domaćini šansu čekaju iz kontranapada. Ušlo se u miran period meča. Bavarci imaju loptu u svom posedu, ali bez ideje u završnici.

Prva ozbiljnija prilika za Bajern u 25. minutu. Šut Sanea prošao je pored desne stative gola koji čuva Kejlor Navas. Samo minut kasnije još bliži golu bio je Džošua Kimih. Sve opasniji aktuelni šampioni Evrope.

Uzvraća PSŽ. Odličnu asistenciju Embapea ne koristi Nejmar. Brazilac u 28. minutu odlično prolazi Ernandeza i pada u kaznenom prostoru Bajerna, ali sudija je samo odmahnuo rukom. Posle nekoliko minuta atomskog fudbala, ritam je za nijansu slabiji.

Nejmar nastavlja da muči Ernandeza. Još jednom sjajno dribla u šesnaestercu, šutira u bliži ugao Nojera i pogađa stativu. Najbolja prillika na meču. Brazilac briljira. Još jedan sjajan potez, sa ivice kaznenog prostora pogađa prečku u 37. minutu.

Ponovo nema sreće Nejmara. Na sjajnu asistenciju Embapea u 39. minutu. I u sledećem napadu stiže kazna. Čupo Moting je viši u kaznenom prostoru od Kipkembea i svom bivšem klubu postiže gol. Bajern dolazi do prednosti iz prvog udarca u okvir gola.

Nastavlja Bajern da napada. Kejlor Navas brani odličan šut Davida Alabe. Malo je nedostajalo da Bavarci dođu do drugog gola. U drugom minutu nadoknade i Sane propušta dobru priliku za šampiona Nemačke. Na odmor se odlazi rezultatom 1:0 za Bajern.

Odličnih prvih 45 minuta. Tragičar je za sada Nejmar, koji je tri puta pogađao okvir gola. Promašaje Parižana je kaznio Čupo Moting. U ukupno skoru je 3:3, s tim što i dalje prednost ima PSŽ zbog više datih golova u gostima.

Bavarci odlično počinju drugo poluvreme. Ponovo šutira Alaba sa ivice šesnaesterca lopta za malo prolazi pored gola. Na drugoj strani još jednu šansu propušta Nejmar. Neće Brazilca gol na večerašnjem meču.

Ponovo Nejmar. Neverovatno je šta je promašio u 54. minutu. Di Marija šalje loptu na tri metra od gola, Nejmar uklizava i promašuje celu loptu u trenutku kada je imao pred sobom samo prazan gol. Još pola sata do kraja meča.

Miler zamalo da iskoristi neopreznost odbrambenih igrača PSŽ. Dobrom reakcija Kejlora Navasa na kraju. Mirniji periodu u meču. Bajern ima inicijativu, Parižani se odlično brane. Gužva u šesnaestercu Pari Sen Žermena, glavom vraća loptu u peterac Koman, ali odbrambeni igrači PSŽ otklanjaju opasnost. Počeo je 71. minut.

Mojsi Kin, koji je zamenio Drakslera našao se u dobroj situaciju u 77. minutu, ali je loptu poslao visoko iznad gola Nojera. Minut kasnije Embape pogađa gol Bajerna, ali je poništen zbog ofsajda. Na 10 minuta do kraja Bajern vodi, ali ako ostane 1:0, PSŽ ide u polufinale.

Velika prilika za Sanea iz Bajerna. Prošao je Bakera, ali šut prolazi tik pored desne stative. Kontranapad PSŽ Embape ka Nejmaru, ali odlično reaguje Nojer. Kraj meča, Pari Sen Žermen je u polufinalu.