Egal u Madridu, odluka pada na Stamford Bridžu

Champions League 27. apr 202122:55 > 23:13 18 komentara
David Ramos/Getty Images

Odlično prvo, dosadno drugo poluvreme, odluka pada u revanšu. To je u najkraćem opis prvo polufinalnog duela Lige šampiona između Reala iz Madrida i Čelsija, koji je okončan rezultatom 1:1 na stadionu „Alfredo Di Stefano“.

U prvom poluvremenu je viđen sjajan fudbal. Čelsi je bio dominantan u prvih 25 minuta. Poveli su golom Pulišića i pravo je čudo što u tom periodu nisu postigli još neki gol. Real je izjednačio preko Benzeme, koji je u 29. minutu sjajno reagovao u kaznenom prostoru tima iz Londona.

Od tog trenutka kao da je tempo utakmice počeo da opada. To je pogotovu bilo primetno u drugom poluvremenu, delovalo je da i jednima i drugima odgovara nerešen rezultat.

Revanš meč je na programu 5. maja u Londonu. U drugom polufinalu sutra će snage odmeriti PSŽ i Mančester siti.

Tok meča:

Mnogo bolja igra Čelsija na startu. Tim iz Londona propustio je veliku šansu u desetom minutu. Verner je sa pet metara šut odbranio sjajni Kurtoa. Ipak nije bilo pomoći za golmana Madriđana četiri minuta kasnije.

Sjajan pas Ridigera, iskoristio je Kristijan Pulišić izbegao ofsajd zamku i postigao gol za vođstvo Čelsija.

U prvih 15 minuta dominacija Plavaca. Imalli su čak četiri šuta ka golu Madriđana, tri su išla u okvir. Real sa druge strane potpuno bezopasan.

Konačno šansa za Real. U 21. minutu Benzema je ukrao loptu Ridigeru. Posle nekoliko dobrih pasova lopta je došla do Francuza, koji odlično šutira. Lopta je zakačila stativa i otišla u gol aut. Međutim, u polju traje dominacija Čelsija. Visokim presingom potpuno su zbunili igrače kraljevskog kluba.

Kiša pada sve jače i otežava igru fudbalerima oba tima. Vinisijus dobija žuti karton posle stara na Pulišiću. U timu Reala jedini raspoložen Karim Benzema. Sjajnom akrobacijom posle gužve u šesnaestercu donosi izjednačenje Madriđanima u 30. minutu.

Gol je potpuno opustio igrače Reala. Više nisu inferiorni u polju. Dobar pokušaj Tonija Krosa u 32. minutu odlazi pored gola Mendija. Međutim, Čelsi ponovo preuzima inicijativu. Sve se vrti oko odličnog Pulišića, koji pravi velike probleme odbrani aktuelnog šampiona Španije.

Pulišić vuče odličnu kontru u 40. minutu dodaje loptu do Vernera , koji je ponovo neprecizan. U poslednjih pet minuta prvog poluvremena nije bilo većih uzbuđenja. Na odmor se odlazi rezultatom 1:1.

Stala je kiša na startu drugog poluvremena. Po jedna poluprilika na obe strane. U 47. minutu Militao je odlično izblokirao Vernera, dva minuta kasnije Benzema šutira visoko preko gola Mendija. Utisak je da ritam značajno slabiji nego u prvih 45 minuta.

Jedino vredno pomena od 50. do 65. minuta su dva žuta kartona za igrače Reala Tonija Krosa i Marsela. U igru ulazi Azar umesto Vinisijusa Žuniora u Realu, na drugoj strani Zijeh, Haverc i Džejms umesto Vernera, Pulišića i Aspilikvete.

Čelsi ponovo preuzima inicijativu. Zijeh je poslao jednu nezgodnu loptu posle kornera u 73. minutu, ali je Kurtoa odlično reagovao. Odriozola u redovima Reala menja Karvahala, a Asensio ulazi umesto Marsela.

Neoprezan start Varana na Havercu u 77. minutu i Čelsi je dobio slobodan udarac sa ivice šesnaesterca. Dobro je šutirao Zijeh, ali je na pravom mestu ponovo bio Kurtoa.

Real pojačava ritam u finišu. Varan posle kornera pogađa Čilvela i Madriđani dobijaju novi korner, koji nije doneo ništa posebno. Ostalo je 1:1.